Десятки тисяч українців отримають нові пенсії: кому пощастить

Пенсії збільшаться на розмір індексації

Десятки тисяч українців отримають нові пенсії: кому пощастить
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що в законопроекті про державний бюджет на 2020 рік, який Кабмін підготував до другого читання в Раді, передбачається підвищення пенсій.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Гончарук заявив, у вівторок, 5 листопада, на презентації проекту держбюджету.

За його словами, пенсії збільшаться на розмір індексації.

Loading...

Гончарук також зазначив, що для відчутного збільшення пенсій, необхідно, щоб «економіка росла значно швидше».

Як відомо, в проекті бюджету-2020 видатки на пенсійне забезпечення з урахуванням індексації закладають в розмірі 173 млрд гривень. При цьому пенсіонерам старше 80 років підвищать надбавки на догляд на 670 гривень – на ці цілі закладається 806 млн гривень.

Загальні витрати на соціальну сферу в наступному році складуть 293 млрд гривень.

Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів України скоротив перелік професій, що дають право на вихід на пенсію в 50 років при наявності 20 (для жінок) та 25 років (для чоловіків) стажу. Рішення торкнеться частини українців, які тепер будуть змушені виходити на пенсію пізніше.

Крім того, пенсія в Україні нараховуватиметься по-новому – порядок виплати зазнав змін, а встановлення мінімального потрібного віку для нарахування пенсії за вислугу років Конституційний суд визнав незаконним.

До слова, в Україні перевірятимуть одержувачів пенсій і субсидій, адже Верховна Рада прийняла закон «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Документ підтримали 249 народних депутатів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...