Україна заборгувала світу сотні мільярдів гривень: Гончарук озвучив проблему

Кожна третя гривня наступного року піде на погашення боргів.

Україна заборгувала світу сотні мільярдів гривень: Гончарук озвучив проблему
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук озвучив найголовнішу фінансову проблему держави, яка заборгувала світу сотні мільярдів гривень.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Обозреватель».

Гончарук заявив, що Україна перебуває у вкрай важкому фінансовому становищі через зовнішній борг. На його обслуговування у наступному році піде левова частка всіх доходів країні. За його словами сума складає 141 млрд гривень.

“Борг України має зменшуватися. Поступово тиск боргових витрат зменшувався. Витрати на 2020 рік складуть майже 1,2 трлн гривень. Основна стаття – обслуговування держборгу. Це 141 млрд гривень”, –

Прем’єр-міністр відзначив, що в наступні два роки Україна має погасити величезну суму зовнішнього боргу. З огляду на це, він відзначає, що ресурси повинні використовуватися ефективно щоб мати можливість погашати боргові зобов’язання.

Він зауважив, що наразі не йдеться про податки, уряд планує погашати зобов’язання за рахунок ефективного та заощадливого використання ресурсів. В той же час, за його словами, кожна третя гривня наступного року піде на погашення боргів.
“Кабінет міністрів не шукає додаткових ресурсів у підвищенні податків. Припускаємо, що за деякими позиціями це можливо. Але з огляду на той документ, який вноситься до парламенту, допресурс потрібно шукати в ефективності, зменшенні витрат на державу, зменшенні тіньового сектора і боротьбі з корупцією”, – додав він.

Нагадаємо, 18 жовтня, у першому читанні підтримала проект закону про Державний Бюджет-2020.

Джерело: Народна Правда
загрузка...