Пенсія в Україні: кому вигідно купувати собі стаж

Заплатити за стаж можуть діти або навіть онуки, якщо вони вже працюють

Пенсія в Україні: кому вигідно купувати собі стаж
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З початку 2019 року можливістю придбати стаж для виходу на пенсію скористалися всього 3 215 українців.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це “Апострофу” повідомили у Державній податковій службі.

У відомстві також додали, що сума сплаченого єдиного внеску відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнодержавного соціального страхування становить 29,6 мільйона гривень.

Мова йде про всі відрахування ЄСВ у поточному році на зазначену вище дату, а не тільки тих громадян, які докуповували стаж.

На думку колишнього заступника голови Пенсійного фонду України Віктора Колбуна, 3 тисячі чоловік – це поки дуже мало. При цьому експерт відзначає, далеко не всі, кому знадобилася така можливість, нею скористалися.

“Чим ближче нові покоління будуть підходити до пенсійного віку, тим гостріше буде стояти ця проблема. І я не виключаю, що в наступному році буде, наприклад, 30 тисяч (тих, хто скористається опцією покупки стажу)”, – сказав він.

Колбун каже, що опцією купити стаж для виходу на пенсію можуть скористатися заробітчани.

“Особливо ті, хто працював нелегально, тому що у офіційно працевлаштованих пакет соціального захисту формувався в тих країнах”, – підкреслив фахівець.

Як відомо, у трудових мігрантів заробітки в середньому вище, ніж у тих, хто трудиться в Україні. І, можливо, багато хто з них могли б виділити зі свого бюджету 66 тисяч гривень, які потрібно заплатити за п’ять років стажу.

Експерт з питань пенсійного забезпечення Віталій Мельничук додає, що є в цьому сенс і для тих, хто не залишав батьківщину: “Якщо була хороша зарплата, але з якихось причин не вистачає стажу, тоді вигідно”. Приміром, людина протягом 10 років отримувала офіційну зарплату 20-30 тисяч гривень, і в цьому випадку можна розраховувати на непогану пенсію. Але досягти цілі реально, лише докупивши відсутній стаж.

Як повідомлялося раніше, стаж для виходу на пенсію можна придбати на законних підставах. Правда, оплатити можна лише 5 років стажу. Але навіть така скромна покупка може виявитися не по кишені для багатьох, адже за один рік потрібно буде заплатити понад 20 тисяч гривень.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...