Скільки коштує купити стаж для виходу на пенсію: озвучено космічні суми

Купити можна тільки 5 років стажу

Скільки коштує купити стаж для виходу на пенсію: озвучено космічні суми
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пенсія в Україні в 60 років “світить” лише тим українцям, у яких є 35 років стажу. Правда є одна лазівка – покупка страхового стажу.

Про те, кому вигідно і скільки коштує купити стаж, йдеться в матеріалі “Апострофа“, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Стаж для виходу на пенсію можна придбати на законних підставах. Щоправда, як зазначає автор статті, оплатити можна лише 5 років стажу. Але навіть така скромна покупка може виявитися не по кишені для багатьох, адже за один рік потрібно буде заплатити понад 20 тисяч гривень.

Доплата вираховується за формулою, в яку включено кількість місяців стажу, що “купуються”, сума ЄСВ за ставкою 22% від мінімальної зарплати і коефіцієнт, що відповідає кількості років стажу, що “купуються”.

“Мінімалка” на сьогодні становить 4173 гривні (22% від цієї суми – 918,06 гривні). Коефіцієнт для одного року стажу – 2. Перемножимо: 12 (місяців) X 2 (коефіцієнт) X 918,06 (ЄСВ) = 22 033,44 гривні. Для двох відсутніх років стажу коефіцієнт становить 1,8, для трьох – 1,6, для чотирьох – 1,4 і для п’яти – 1,2. Порахуємо, скільки буде коштувати покупка п’яти років стажу: 5 X 12 X 1,2 X 918,06 = 66 100,32 гривні.

Можна також купити стаж в розстрочку. Ціна буде нижче оптової – у відповідній формулі відсутня коефіцієнт за кількість купованих років. Таким чином, рік стажу в розстрочку коштуватиме трохи більше 11 тисяч гривень, п’ять років – трохи більше 55 тисяч гривень.

Але в цьому випадку є три нюанси:

  • Розмір мінімальної зарплати в Україні щороку підвищується, а отже, розмір ЄСВ збільшується.
  • Вимога щодо кількості років стажу також щорічно наростає – докуповувати доведеться більше.
  • Стаж, який купують за цією схемою, піде в залік тільки після закінчення виплат.

Як повідомлялося раніше, на українців в найближчому майбутньому чекає втрата пенсій , а щоб вийти на заслужений відпочинок необхідно буде опрацювати не менше 26 років.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...