Українським пенсіонерам повідомили про проблеми з виплатами: що сталося

Пенсії будуть нараховувати лише за наявності необхідного страхового стажу

Українським пенсіонерам повідомили про проблеми з виплатами: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Не всі українці можуть отримувати пенсії через відсутність страхового стажу.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в матеріалі видання   “Апостроф“.

Пенсійний вік в Україні становить 60 років (для жінок з 2011 року пенсійний вік щороку підвищується на 6 місяців і в 2021 році він досягне 60 років, як вже сьогодні він становить для чоловіків). Однак причиною невиплати пенсій може бути відсутність страхового стажу.

Кому мають виплачувати пенсію

Відповідно до пенсійної реформи, з 2018 року  для отримання пенсії необхідно мати страховий стаж, який  впродовж 10-ти років збільшуватиметься на один рік щорічно. У 2018 році для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно було мати стаж не менше 25 років (у 2017 році, тобто до набрання чинності пенсійної реформи, достатньо було всього 15 років), а на 1 січня 2020 року вимога стосовно стажу буде на рівні 27 років.

Якщо немає необхідного стажу в 60, можна набратися терпіння і попрацювати до 63-х років – в цьому випадку для виходу на пенсію в 2020 році знадобиться всього 17 років стажу (в цій опції також діє щорічне підвищення стажу, яке в 2028 році складе 25 років). Ну і, нарешті, якщо дотягти до 65-ти років, для виходу на пенсію знадобиться всього 15 років стажу – ця вимога поки залишиться без змін.

Нюанси в отриманні страхового стажу

При обрахуванні страхового стажу є певні нюанси – перш з все, вони стосуються офіційного працевлаштування людини. Для людини, яка почала працювати в 25 років, до досягнення пенсійного віку набіжить потрібний страховий стаж, але тільки в тому випадку, якщо людина працювала офіційно.  Також варто пам’ятати, що облік страхового стажу в Україні ведеться лише з липня 2000 року, а до цього часу враховується так званий трудовий стаж – грубо кажучи, по трудовій книжці. І, якщо за часів СРСР з цим проблем, в основному, не було, то вже  у важкі 90-ті багато українців були змушені працювати неофіційно. Значить, необхідний для пенсії стаж їм не враховувався. Далеко не всі працівники офіційно працевлаштовані і сьогодні. А тому на пенсію в 60 такі люди можуть не розраховувати.

Як отримувати виплати без стажу

У людей без страхового стажу є можливість отримувати так звану соціальну пенсію, яку і пенсією називати не можна, оскільки це один з видів державної допомоги. Згідно з постановою Кабінету міністрів від 27 грудня 2017 роки (№1098), громадяни, які досягли “загального пенсійного віку”, але не отримали права на пенсійну виплату, можуть розраховувати на “тимчасову державну соціальну допомогу”, яка буде виплачуватися до часу, коли громадянин отримає право на повноцінну пенсію.

Наприклад, вам 60 років, а ваш страховий стаж – 15 років. Право на отримання пенсії у вас з’явиться тільки в 65, а тому протягом п’яти років ви будете отримувати соціальну допомогу.

Нагадаємо, невдовзі в Україні запрацює спеціальна служба з контролю соціальних виплат, яка визначатиме правомірність виплат, які громадяни отримують від держави. Спецслужба  буде мати доступ до всіх можливих відомчих баз: відкриті банківські рахунки і залишки по ним, інформація про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової та ін.

Додамо, що в липні  Кабмін активізував впровадження онлайн-інструментів для надання різного роду послуг, серед яких запуск системи Е-пенсія.  Кабмін заборонив працівникам органів Пенсійного фонду вимагати у громадян документи з даними для нарахування пенсії.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...