Може впасти: з’явилися тривожні новини про стан мосту Патона у Києві

Щоб розпочати реконструкцію, потрібен дозвіл Мінкульту

Може впасти: з’явилися тривожні новини про стан мосту Патона у Києві
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Інститут електрозварювання повідомив про величезні проблеми з Мостом Патона в Києві. Представник Інституту Валерій Позняков зазначив, що ще в 2018 було проведено обстеження конструцій моста, за підсумками якого зробили невтішні висновки.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання “ФАКТИ”.

Loading...

«Результати обстеження – міст знаходиться в критичному стані, він непрацездатний. Там же було приписано, що у нього кількість років експлуатації – нуль», – розповів учений на засіданні транспортної комісії Київської міської адміністрації.

Він нагадав, що після отримання висновку було скликано групу, яка розпочала розробляти кошторис на реконструкцію моста, проте в зв’язку з тим, що міст є пам’ятником архітектури, ці роботи призупинилися.

Проте Інститут імені Патона провів власне дослідження прогонової будови, щоб перевірити стан металевих конструкцій. Виявилося, що в окремих місцях товщина металу нижнього пояса при належних 14 мм скоротилася до 5 мм.

В умовах, що склалися, вчені пропонують провести реставрацію моста з пристосуванням до сучасних умов експлуатації. В такому випадку можливо навіть розширити міст з облаштуванням додаткових смуг.

А поки фінансування для масштабних робіт не виділено, Інститут пропонує терміново розпочати заходи з припинення подальшої корозії. Для цього потрібно терміново очистити всі металеві конструкції від будівельного сміття, загерметизувати протікаючі місця біля стовпів і лотки під деформаційними швами.

Нагадаємо, 30 липня  директор Інституту електрозварювання Борис Патон повідомив, що міст, названий на честь його батька, треба негайно ремонтувати.

Після заяви директора  Інституту електрозварювання Бориса Патона про аварійний стан моста, названого на честь його батька, В КМДА заявили, що міст Патона внесено до Програми економічного і соціального розвитку Києва, однак на даний час немає можливості розпочати роботи з реконструкції мосту.

Джерело: Народна Правда
загрузка...