Синоптик розповіла, якою буде прийдешня зима

Протягом прийдешньої зими переважатиме температура від -5 до +5 градусів

Синоптик розповіла, якою буде прийдешня зима
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Прийдешня зима в Україні буде досить теплою з великою кількістю днів з плюсовою температурою.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сьогодні, такий прогноз дала завідувачка відділом синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

“Зима в цьому році буде такою ж теплою, як і попередні зими. Ці тенденції, які у нас були вже впродовж останніх п’яти років, вони і зберігаються. Можливі різкі зміни температури, можливі короткочасні пониження температури повітря до -10 і навіть -20, але вони будуть короткочасними. В цілому ж переважатиме тепла зимова погода”, – прогнозує синоптик.

Через кліматичні зміни прийдешня зима відзначиться збільшенням кількості днів з температурами вище 0 взимку, але при цьому кількість днів з температурою -10 … -20 не змінюється – залежно від регіону кількість таких днів може бути два-три за сезон, тоді як переважатиме протягом зими температура від -5 до +5 градусів.

Віра Балабух пояснила, що причина теплої осені та зими є значне прогрівання океанів та накопичення в них дуже великої теплової енергії, яка як грубка, яка буде підігрівати атмосферу впродовж зими.

“Ці теплі вологі повітряні маси приходитимуть в Європу і в Україну і сприятимуть тому, що температура повітря в цілому буде вищою на 1-2 градуси, ніж на початку цього століття”, – зазначила метеоролог.

Нагадаємо, за прогнозами синоптиків листопад  традиційно буде непривітним та досить холодним, температура повітря опуститься до мінусових позначок, піде сніг. Перші листопадові дні будуть сонячними, однак з 5 по 10 листопада прогнозуються дощі, можливий мокрий сніг. Перші ознаки зими, тобто снігопади, можуть з’явитися після 20-го листопада.

Джерело: Народна Правда