Україна пригрозила Німеччині судами через “Північний потік-2”

Найбільше, чого зможе досягти Німеччина, це довготривалі судові процедури, які заблокують "Північний потік-2"

Україна пригрозила Німеччині судами через “Північний потік-2″
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Дії Німеччини з виведення газопроводу “Північний потік-2” з-під дії оновленої газової директиви в разі ухвалення відповідного рішення будуть оскаржені в суді Європейського Союзу.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Укрінформ, таку заяву зробив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка.

Loading...

“Значною мірою ініціатива Німеччини щодо “Північного потоку-2″ іде не зовсім у тому напрямку, який закладала Європейська комісія, тому я не думаю, що це буде дуже схвально сприйнято”, – наголосив він.

Качка пояснив, що найбільше, чого зможе досягти Німеччина, це довготривалі судові процедури, які заблокують “Північний потік-2”.

“Здебільшого усі розуміють, що “битва” за “Північний потік-2” – це “битва” за стару модель газового ринку, яка все одно вмирає, і це очевидно для всіх. Тут на користь нам грає те, що ми, як не дивно, через кризові явища є набагато динамічнішими і привабливішими для європейського газового ринку”, – резюмував заступник міністра розвитку економіки.

Зокрема німецькі коаліційні партії ХДС/ХСС і СДПН розробили закон, який покликаний захистити газопровід “Північний потік-2” від правил нової газової директиви Європейського Союзу.

Відповідна постанова ЄС передбачає зобов’язання виділяти оператора газопроводу незалежного від компанії, що постачає йому газ.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення Данії про надання згоди на введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік – 2”, і заявив, що таке рішення країни послаблює Європу і посилює Росію.

Джерело: Народна Правда