Вперше за 19 років: вчені виявили новий штам ВІЛ

За словами лікарів, підстав для паніки немає

Вперше за 19 років: вчені виявили новий штам ВІЛ
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

У США науковці вперше за 19 років виявили новий штам вірусу імунодефіциту людини – ВІЛ.

Як розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на CNN, відкриття стало результатом досліджень вчених з лабораторії Abbott Laboratories та університету Міссурі.

Новий штам є частиною версії ВІЛ-1 групи М — того самого сімейства підтипів вірусу, що викликав глобальну епідемію ВІЛ.

У ВІЛ є кілька штамів, і, як і інші віруси, він здатний з часом змінюватися і мутувати. Вченим намагаються встановити усі підтипи вірусу, щоб гарантувати ефективність тестів, які використовуються для виявлення захворювання. Також це необхідно для розробки методів лікування і профілактики.

Доктор Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб, зазначив, що сучасні методи лікування ВІЛ є ефективними проти цього штаму, як і проти інших. Однак виявлення нового штаму дає більш повну карту розвитку епідемії вірусу імунодефіциту людини.

«Немає підстав панікувати або навіть трохи хвилюватися з цього приводу», — наголосив Фаучі.

Щоб вчені могли заявити, що це новий підтип, три випадки його повинні бути виявлені незалежно один від одного. Перші два були знайдені в Демократичній Республіці Конго у 1983 та 1990 роках. Вже тоді вчені помітили, що вони були «дуже незвичними і не збігалися з іншими штамами».

Третій зразок, знайдений у Конго, виявили у 2001 році у межах дослідження, спрямованого на запобігання передачі вірусу від матері до дитини.

Нагадаємо, у березні лікарі зафіксували другий випадок лікування пацієнта від синдрому набутого імунодефіциту людини.

Джерело: Народна Правда