Як правильно підготуватися до виходу на пенсію: корисні поради

Не всі українці можуть отримувати пенсії через відсутність страхового стажу

Як правильно підготуватися до виходу на пенсію: корисні поради
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ключовим показником при розрахунку пенсії українським пенсіонерам є ​​заробітна плата. При цьому важливо знати період, за який вона буде враховуватися.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання АиФ.

Зокрема, Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (стаття 40, п.1) передбачає, що під час розрахунку пенсії враховують заробітну плату (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Loading...

Разом з тим, пенсіонеру, у якого страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії може враховувати заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Однак це необхідно підтвердити довідками про заробітну плату і первинними документами.

Крім того, в тому випадку, якщо страховий стаж менше, ніж це передбачено п. 1 ст. 40 вищезазначеного Закону, тоді потрібно враховувати заробітну плату за фактичний страховий стаж.

Нагадаємо, невдовзі в Україні запрацює спеціальна служба з контролю соціальних виплат, яка визначатиме правомірність виплат, які громадяни отримують від держави. Спецслужба  буде мати доступ до всіх можливих відомчих баз: відкриті банківські рахунки і залишки по ним, інформація про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової та ін.

Додамо, що в липні  Кабмін активізував впровадження онлайн-інструментів для надання різного роду послуг, серед яких запуск системи Е-пенсія.  Кабмін заборонив працівникам органів Пенсійного фонду вимагати у громадян документи з даними для нарахування пенсії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...