ПЦУ одержала чергову потужну перемогу над московським патріархатом

Олександрійська Церква є однією з найважливіших в православному світі

ПЦУ одержала чергову потужну перемогу над московським патріархатом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У п’ятницю, 8 листопада, патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II згадав ім’я Митрополита Київського і всієї України Епіфанія як Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України, що можна вважати формальним визнанням автокефалії ПЦУ з боку Олександрійської церкви.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це у Facebook розповів митрополит Євстратій Зоря.

Митрополит зазначив, що Олександрійська Церква є однією з найважливіших в православному світі.

“Таким чином Олександрійський Патріархат приєднався до числа церков, які визнають автокефалію Православної Церкви України. Як відомо, Олександрійська Церква має в диптихах друге після Вселенського Патріархату місце”, – зазначив Євстратій Зоря.

ПЦУ одержала чергову потужну перемогу над московським патріархатом

Пізніше митрополит додав фото офіційного повідомлення, де сповіщається про визнання Патріаршого і Синодального Томосу Вселенського Патріархату про автокефалію Української Церкви та включення імені Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до Диптиху для поминання.

ПЦУ одержала чергову потужну перемогу над московським патріархатом

А також відео, на якому Блаженнійший Патріарх Олександрійський Феодор сповіщає про внесення Православної Церкви України до Диптиху.

«Давньовстановлений Патріархат Олександрії після багатьох молитов, після багатьох обдумувань, в присутності багатьох архієреїв, в присутності вельмишановного Посла Греції, хотів би офіційно заявити, що з сьогоднішнього дня вніс в Диптихи Православну автокефальну Церкву України», – йдеться у промові.

Митрополит Гвінейський Георгій за дорученням Патріарха зачитує офіційне повідомлення.

Нагадаємо, 12 жовтня Собор ієрархів Грецької церкви визнав автокефалію Православної Церкви України.

Джерело: Народна Правда