У Раді приготували сюрприз для заробітчан: що зміниться

Якщо здобувач приїде на роботу, а умови не відповідають його очікуванням, він не зобов'язаний буде там працювати

У Раді приготували сюрприз для заробітчан: що зміниться
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українські заробітчани будуть захищені державою – у Верховній Раді зайнялися правилами працевлаштування людей, які шукають роботу за кордоном, народні депутати планують захистити їх від шахраїв і допомогти фінансово.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, деталі повідомляє “Обозреватель“.

Loading...

Автор статті зазначає, що депутати хочуть допомогти трудовим мігрантам – скасувати плату за пошук робочого місця і боротися з шахраями на ринку працевлаштування.

Для цього у Раді зареєстрували проект закону №2365. Його автори хочуть заборонити кандидатам оплачувати послуги фірм для пошуку рекрутів — ця ноша перейде на плечі роботодавців. Приміром, польська фірма хоче знайти себе на роботу 10 робочих з України. Вона звертається до компанії з пошуку рекрутів і оплачує її послуги.

На думку авторів ідеї, ця ситуація вигідна всім — фірмі, яка наймає працівників (впевнена в результаті), рекрутерам (їм платять гроші, вони зацікавлені у продовженні співробітництва) і  власне працівникам (законодавство захищає їхнє право на роботу, їм не потрібно платити за пошук).

При цьому українські заробітчани будуть зобов’язані розповісти всі деталі працевлаштування: показати договір та умови проживання (праці). Крім того, для фірм-рекрутерів скасують ліцензію, вони будуть працювати за заявницьким принципом.

Видання також наводить деякі важливі нововведення:

  • Агентство не буде брати гроші зі здобувача. Всі витрати бере на себе роботодавець, який шукає людину;
  • Якщо ж компанія спробує вимагати гроші, то її оштрафують — від 34 до 50 тисяч гривень;
  • Компанія-посередник зобов’язана надати трудовий договір зрозумілою для працівника мовою (українською чи російською мовою, за бажанням). Також вона повинна надати договір про співпрацю з потенційним роботодавцем;
  • Посередник зобов’язаний розповісти здобувачеві абсолютно всю необхідну інформацію — формат майбутньої роботи, умови проживання, наявність міжнародних договорів між Україною та країною перебування;
  • Реєстрація фірм-посередників (рекрутерів) перейде на заявний принцип. Це повинно спростити складну систему ідентифікації компаній;

Як повідомлялося раніше, українські заробітчани, які працюють за кордоном, все частіше інвестують зароблені кошти в нерухомість у себе на батьківщині.

Джерело: Народна Правда