Експерт повідомив, як зміняться ціни після Нового року в Україні

На українців чекає помірне зростання купівельної спроможності.

Експерт повідомив, як зміняться ціни після Нового року в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко розповів, як зміняться ціни після Нового року в Україні та чи вплине на них Державний бюджет на 2020 рік.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «РБК-Україна».

Проект Державного бюджету на 2020 рік вже доопрацьований та готовий до другого читання.

Експерт розповів, що в наступному році, з його урахуванням, на українців чекає помірне зростання купівельної спроможності.

Зростання цін на продукти харчування зупиниться. На переконання Дорошенко наразі відсутні фактори які б могли спричинити ріст цін, тим паче, що Національний банк знизив облікову ставку НБУ.

У цьому випадку бізнесу стане легше працювати, адже кредити можна буде отримати за невисокими ставками. Наразі бізнес кредитується за ставкою у 25%. За умови реалізації прогнозів НБУ, у 2021 році бізнес зможе отримувати кредити за ставкою 10%.

Як повідомлялося раніше, Україна знаходиться в десятці країн, громадяни яких витрачають на продукти більше всіх. Всьому виною не тільки високі ціни, але і дуже низькі зарплати. Наприклад, українці в 2016 році витратили на їжу 38% своїх доходів. Для порівняння, в Білорусі на продукти витрачають 36,2%, в Росії – 29,9%, в Угорщині – 18,3%, у Польщі – 16,5%, у Німеччині – 10,6%, а в США витрачають на їжу тільки 6,3% своїх доходів.

У Державній службі статистики перерахували продукти, які з початку року найбільше змінилися в ціні. Істотно подорожчали в Україні яблука та картоплю – більш ніж на 80%. Також додали в ціні крупи (гречка і пшоно).

Джерело: Народна Правда
загрузка...