Фальшиві гроші: в поліції розповіли, як впізнати підробку

Для того щоб розпізнати фальшиву купюру, необхідно звертати увагу на рельєфність зображень та її колір.

Фальшиві гроші: в поліції розповіли, як впізнати підробку
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Департамент карного розшуку Національної поліції дав поради як впізнати фальшиві гроші та розповів, що допоможе вберегтися від підробки.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на інформаційне агентство «УНН».

Перш за все, для того щоб розпізнати фальшиву купюру, варто звертати увагу на рельєфність зображень лицьової сторони та якість паперу.

Також необхідно оглянути банкноту шляхом розміщення її проти світла. При цьому уважно оглянути її на наявність водяного знаку, захисної стрічки та наскрізних елементів, які можуть поєднуватися, доповнювати один одного.

Під час огляду, варто звернути увагу на кольорову гаму, фарби мають змінювати колір, якщо розглядати гроші під різними кутами.

Справжні гроші мають частково введену в товщу паперу полімерну захисну стрічку, яка має бути темно-сірого кольору у банкнотах номіналом 100 гривень та коричневого у банкнотах номіналом 500 гривень зразка 2014 року.

Під час розгляду банкноти під гострим кутом проти світла має бути видно латентне зображення номіналу.

Кожна банкнота містить мікро тексти, якщо вони не читаються, або ж якість друкування погана, це є однією з ознак того, що до ваших рук потрапили фальшиві гроші.

Між тим, у поліції радять, тим хто має справу з грошима, з метою перевірки їх дійсності, варто придбати спеціальну техніку, яка допоможе виявити підробку.

Якщо до ваших рук потрапили фальшиві гроші, то слід негайно викликати поліції та повідомити всі обставини набуття (отримання) таких грошових коштів.

Нагадаємо, у серпні в Україні активізувалися фальшивомонетники. В основному підроблені банкноти збували в касах автозаправних станцій в Києві, Київської, Закарпатської, Волинської та Житомирської областей.

Джерело: Народна Правда
загрузка...