У Зеленського розповіли, коли іноземцям продадуть землю в Україні

На сьогоднішній день цей ринок фактично працює, але цей ринок працює "начорно", - Богдан

У Зеленського розповіли, коли іноземцям продадуть землю в Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Право купувати українські землі в рамках нового законодавства про ринок землі іноземці отримають лише через чотири роки.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву зробив голова Офісу президента Андрій Богдан в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера: “Кінець епохи бідності” на телеканалі “Україна”.

Loading...

Богдан наголосив, що пріоритетне право купувати українську землю матимуть саме українці, особливо в перші роки.

“Неправда, що там іноземці. Там прерогатива в певний період, який мають для викупу землі – саме українці. Саме українські громадяни, які хочуть розвивати сільськогосподарське виробництво. Іноземці братимуть участь через чотири роки, чотири з чимось”, – пояснив чиновник.

Богдан додав, що законопроект про скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення надасть можливість легалізувати договір продажу землі, а тому ліквідує схеми “сірого ринку”.

“Треба розуміти, що в Україні за рік може продаватися не більше 5% землі. Це статистика. На сьогоднішній день цей ринок фактично працює, але цей ринок працює “начорно”. Це ринок продажу земель, коли оформляються неналежні документи, коли селян нерідко обманюють. Грошей їм не виплачують, або виплачують якийсь мізер і цим користуються великі компанії. Ми хочемо легалізувати, щоб був офіційний договір. Щоб один українець міг у іншого легально купити землю”, – резюмував Богдан.

Зазначимо, раніше в уряді назвали дату, коли запрацює ринок землі в Україні – купувати та продавати земельні паї можна буде вже з 1 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що 51% українців виступають за створення ринку землі та право кожного вільно придбавати та відчужувати її. Не підтримують ініціативу щодо відчуження землі 28% українців та 33% осіб у власності яких перебуває земля.

Джерело: Народна Правда
загрузка...