В Україні готують великі зміни в освіті: що чекає школярів

Фінансування освіти та науки має сприяти їх розвитку, а не робити витрачання коштів на дані галузі недоцільним та неефективним.

В Україні готують великі зміни в освіті: що чекає школярів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук розповів про великі зміни в освіті та науці, необхідність стимулювання їх розвитку та повну перебудову цих галузей.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «УНН».

На його переконання фінансування освіти та науки має сприяти їх розвитку, а не робити витрачання коштів на дані галузі недоцільним та неефективним.

За його словами щороку на навчання однієї дитини у середній школі витрачається 21 тис гривень, в той же час у малонаселених регіонах ця цифра в рази більше та сягає 100 тис гривень.

При цьому рівень освіти в останніх школах, подекуди є нижчим від тих шкіл, де на навчання витрачається 21 тис гривень.

З огляду на це, Гончарук вказав, що в школах розміщених у малонаселених регіонах будуть зменшувати витрати та підвишувати якість освіти.

“Ми зараз думаємо над вирішенням цієї проблеми в першу чергу. Ми не маємо красти майбутнє у діток, що живуть у селах і малонаселених територіях. Це неприпустимо, таких дітей не сотні, їх десятки тисяч. Тому перший фокус ми зараз робимо на те, щоб кардинально підвищити ефективність системи в цих малонаселених регіонах. Це має значно зменшити витрати на навчання такої дитини і при цьому збільшити якість. Це можливо”, – зазначив глава українського уряду.

Крім того буде відбуватися стимулювання ефективності вищої освіти та використання коштів у сфері науки.

Він відзначив, що пріоритетом в сфері науки є молоді вчені, які планують залишатися та працювати в Україні, а гроші від держави будуть отримувати лише ті, хто є кращим та буде працювати.

Нагадаємо, Олексій Гончарук озвучив найголовнішу фінансову проблему держави, яка заборгувала світу сотні мільярдів гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...