Вчені заявили, що кава рятує від страшної хвороби

І натуральна, і розчинна кава на 50 % зменшує ризик захворювання на рак печінки

Вчені заявили, що кава рятує від страшної хвороби
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Співробітники Університету Куїнс в Кінгстоні (Великобританія) дійшли висновку, що кава може врятувати від агресивного виду раку. Вони встановили, що у людей, які регулярно п’ють каву, зменшується ризик розвитку одного з найпоширеніших типів раку печінки – гепатоцелюлярної карциноми.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, ререзультати дослідження опубліковано в медичному порталі MedicalXpress.

Кава – один з найбільш часто вживаних напоїв в світі. Більш ранні наукові праці довели, що з цим напоєм  пов’язана користь для здоров’я, що обумовлено високим вмістом антиоксидантів. Дослідження вчених Кінгстона, що проводилося протягом семи з половиною років, виявило ще один благотворний вплив напою.

У дослідженні вивчалися звички вживання кави 471 779 осіб. Більшість з них пили каву. Зазвичай, це були фінансово благополучні чоловіки зрілого віку з хорошою освітою. Багато учасників також курили в минулому або в момент проведення дослідження, вживали алкоголь більше норми, мали високий рівень холестерину і рідше за інших хворіли на діабет, цироз печінки, жовчнокам’яну хворобу і мали виразку шлунка.

Автори роботи дійшли висновку, що у тих, хто п’є каву,  на 50% знижений ризик гепатоцелюлярної карциноми у порівнянні з тими, хто не вживав напій. На думку дослідників, це пов’язано з тим, що антиоксиданти і кофеїн, що містяться в каві,   це ефективні онкопротектори, які запобігають розвитку пухлин.

Одна із співавторів дослідження зазначила, що ризик раку печінки був однаково низьким у любителів як натурального, так і розчинної кави, яку в Великобританії п’ють частіше.

Як повідомлялося раніше, традиційний напій – кава – не тільки може підбадьорити, але і завдати істотної шкоди нашому здоров’ю. Кава добре бадьорить. Однак, заряд енергії, який дає напій неміцний і швидко покидає, а на його місце приходить втома і роздратування. Медики рекомендують не пити кожнгого дня  каву тим, хто страждає від хронічної втоми і працює без відпочинку.

Дієтолог і гастроентеролог Нурія Діанова відзначає, що людям з хронічною втомою в жодному разі не слід пити каву і бажано утриматися від її вживання. На її переконання кава погано впливає на стан здоров’я таких людей. Погіршення на здоров’я відбувається у разі вживання кави у великих обсягах. При цьому, згодом напій перестає бадьорити.

Також повідомлялося, що якщо часто вживати розчинну каву, нервова система поступово може розхитуватися. Крім цього, підвищується артеріальний тиск і, як наслідок, страждає серцево-судинна система. В напої присутня хлорогенова кислота, яка може спровокувати інфаркт.

Джерело: Народна Правда