В Україні раптово впали ціни на важливі продукти

Падіння цін на овочі у листопаді є природнім явищем.

В Україні раптово впали ціни на важливі продукти
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

За перший тиждень листопада в Україні несподівано впали ціни на важливі продукти, по деяким позиціям зафіксований справжній ціновий обвал.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «UBR».

Різко знизилися оптові ціни на овочі «борщового набору». Рекордсменом за падінням ціни стала капуста вартість, якої знизилася на 30%, у результаті вона коштує 3-3,2 гривні за кілограм.

Відзначається, що:
– буряк за тиждень подешевшав на 25%, оптова ціна становить 4,0-4,5 грн / кг;
– картопля дешевшає третій тиждень поспіль, ціни на неї впали на 15 % – до 7,5-8,5 грн / кг;
– морква зменшила в ціні з початку листопада на 12% – до 4,0-4,5 грн / кг.
– цибуля – на 10%, до 6,5-7,0 грн / кг.

Відзначається, що падіння цін на овочі у листопаді є природним явищем, яке спричинене продажем фермерами зібраного врожаю. Крім того, пропозиція, у порівнянні з попереднім роком, перевищує попит.

Як повідомлялося раніше, Україна знаходиться в десятці країн, громадяни яких витрачають на продукти більше всіх. Всьому виною не тільки високі ціни, але і дуже низькі зарплати. Наприклад, українці в 2016 році витратили на їжу 38% своїх доходів. Для порівняння, в Білорусі на продукти витрачають 36,2%, в Росії – 29,9%, в Угорщині – 18,3%, у Польщі – 16,5%, у Німеччині – 10,6%, а в США витрачають на їжу тільки 6,3% своїх доходів.

У Державній службі статистики перерахували продукти, які з початку року найбільше змінилися в ціні. Істотно подорожчали в Україні яблука та картоплю – більш ніж на 80%. Також додали в ціні крупи (гречка і пшоно).

Крім того, фахівці попереджають, що в Україні виростуть ціни на продукти першої необхідності щонайменше на два відсотка та стрімко злетять ціни на експортно орієнтовані.

Джерело: Народна Правда