Пенсіонерів змусять повернути гроші: особливості скандального закону про верифікацію

Чиновники впевнені, що нововведення сприятимуть раціональному використанню бюджетних коштів, мінімізації бюджетних втрат від помилок і шахрайства

Пенсіонерів змусять повернути гроші: особливості скандального закону про верифікацію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні перевірятимуть одержувачів пенсій і субсидій, адже днями Верховна Рада прийняла закон «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Документ підтримали 249 народних депутатів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, закон пропонує ввести верифікацію державних виплат – пенсій, допомог, пільг, субсидій, стипендій, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Loading...

У Міністерстві фінансів України додають, що новий закон регулює основні питання збору, обробки та подальшого аналізу інформації, яка використовується для моніторингу соціальних виплат.

Як перевірятимуть одержувачів пенсій та субсидій

Закон визначає три етапи перевірки соціальних виплат:

превентивна верифікація — перевірка при зверненні фізособи за призначенням за держвиплатами;
поточна верифікація — перевірка при наданні держвиплат фізособам;
ретроспективна верифікація — перевірка після завершення держвиплат фізособам.

У відомстві також додали, що закон визначає порядок надання рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, і обробку ними рекомендацій. Крім того, в ньому містяться підходи щодо повернення неправомірно отриманої реципієнтом державної виплати:

«Верифікація буде здійснюватися шляхом перевірки інформації про одержувача державної допомоги, яка впливає на визначення права на отримання і розмір державних виплат».

Нагадаємо, у третьому кварталі 2019 розмір середньої пенсії збільшився і склав 3019, 62 гривні. Розмір пенсії збільшився на 14 гривень.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...