Українці отримали платіжки за комуналку без пільг: що відбувається

В Мінсоцполітики роз'яснили новий механізм нарахування пільг і субсидій

Українці отримали платіжки за комуналку без пільг: що відбувається
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З листопада нинішнього року в Україні введено новий механізм нарахування пільг  – українці будуть отримувати квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу і без урахування пільг та субсидій.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства соціальної політики.

Пільговики отримуватимуть пільги у грошовій формі через органи соціального захисту. Ті, хто подав заяву про отримання пільги готівкою до органу соцзахисту, виплати отримуватимуть у зазначений у заяві спосіб – банком або поштою.

“Пільги буде перераховувати “Ощадбанк” для подальшого проведення  розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма)”, – йдеться у повідомленні.

Пільговик, який отримує готівку, повинен сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг “Ощадбанк”.

У міністерстві попереджають, що через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року.

Нагадаємо, субсидії в Україні нараховуватимуться за зміненим базовим нормативом комунальних витрат домогосподарства, як наслідок, допомогу на оплату комунальних платежів втратять близько 150 тисяч домогосподарств.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України спростив видачу субсидії в Україні, однак нова система, яка повинна була спростити життя має багато недоліків.

Джерело: Народна Правда