Рада підтримала закон про ринок землі: перші подробиці

"За" проголосували 240 нардепів

Рада підтримала закон про ринок землі: перші подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада у середу, 13 листопада, у першому читанні підтримала законопроект, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Попереду – доопрацювання законопроекту, після чого його мають ухвалити у другому читанні, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Громадське.

Loading...

Свої голоси за продаж землі в Україні віддали 240 нардепів — 227 з фракції «Слуга Народу» та 13 позафракційних.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов з трибуни парламенту сказав, що 8,2 мільйона гектарів сільськогосподарських земель, які належать державі, потрібно передати «в руки ефективних фермерів».

Він також додав, що банки не боятимуться видавати кредити на купівлю землі, оскільки держава гарантує їх часткове покриття, якщо позику не повертатимуть. Для цього в бюджеті передбачили додатково 240 мільйонів гривень.

Своєю чергою депутатка від «Опозиційної платформи — За життя» Наталія Королевська висловила переконання, що українські громадяни на даний час не готові до відкриття ринку землі. На її думку, це питання має бути винесене на референдум перед голосуванням у Раді.

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, висловила обурення прописаною в законі нормою, котра дозволяє купувати землю юрособам. За її словами, 7 млн га землі вже належить компаніям, чиї контрольні пакети — в іноземних корпорацій.

Згідно з пояснювальною запискою, проєкт закону від Кабінету міністрів передбачає з 1 жовтня 2020 скасування заборони на продаж землі. У законопроекті прописано, що купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України.

Окрім того, дозвіл отримають й іноземні громадяни та особи без громадянства, якщо отримають землю у спадок. Водночас, вони зобов’язані «відчужити ділянку протягом року».

Один громадянин може бути власником 15% сільськогосподарських земель області чи 0,5% сільськогосподарських земель України.

Також буде встановлено мінімальну стартову ціну продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах.

Нагадаємо, днями президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання продажу земель сільськогосподарського призначення іноземцям та компаніям, що ними засновані, на референдум.

Джерело: Народна Правда