Дуже великі ризики: у законі про ринок землі в Україні знайшли небезпечний момент

Ірина Верещук звернула увагу, що відповідно до положень закону одна людина може стати власником величезної території

Дуже великі ризики: у законі про ринок землі в Україні знайшли небезпечний момент
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Представник Кабінету Міністрів в парламенті Ірина Верещук звернула увагу на вразливий моменту закону про ринок землі, який у першому читанні підтримав парламент у середу, 13 листопада.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вона розповіла в коментарі “Апострофу”.

За словами Верещук, вона  переживає з приводу того, яка кількість земель може потрапити в одні руки.

“Наприклад, 35% земель с/г призначення в межах територіальної громади. Також 8% в межах області, це десять осіб будуть управляти, де запобіжники? А 0,5% в межах України – це 200 000 га. Занадто великий ризик. Президент каже, що ми будемо обговорювати це між першим і другим читаннями. А чому ми не можемо внести це зараз? Чому я повинна вірити в те, що можливі зміни?”, – сказала Верещук.

Цікаво, що в ЗМІ з’явилися чутки про можливе зняття Верещук з посади після її слів, але керівництво “Слуги народу” спростувало інформацію.

Нагадаємо, днями президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання продажу земель сільськогосподарського призначення іноземцям та компаніям, що ними засновані, на референдум.

Раніше стало відомо, що 51% українців виступають за створення ринку землі та право кожного вільно придбавати та відчужувати її. Не підтримують ініціативу щодо відчуження землі 28% українців та 33% осіб у власності яких перебуває земля.

Джерело: Народна Правда