Комаровський розповів, як ефективно вилікувати кашель

Експерт закликав не купувати муколітичні засоби

Комаровський розповів, як ефективно вилікувати кашель
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Відомий український лікар-педіатр, відомі як доктор Євген Комаровський розповів, як правильно лікувати кашель.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідний пост він опублікував у себе в Instagram.

За його словами, абсолютна більшість засобів, які лікують кашель і рекламуються по телевізору – це відхаркувальні засоби (муколітичні засоби) – препарати, що збільшують об’єм мокротиння.

“Абсолютна більшість випадків, коли у вас соплі, кашель і підвищення температури — це хвороба верхніх дихальних шляхів: риніт, фарингіт, ларингіт. Відхаркувальні засоби збільшують кількість мокротиння! Навіщо вам збільшувати кількість слизу в легенях, коли у вас нежить або болить горло? Навіщо? Тому що сказали по телевізору?” – нарікає Євген Комаровський.

Окремо він підкреслив, що відхаркувальні засоби іноді потрібні при деяких захворюваннях нижніх дихальних шляхів — бронхіти, запалення легень.

“Відхаркувальні засоби не зменшують, а посилюють кашель, активізуючи відходження мокротиння. Але при дефіциті рідини в організмі і/або при сухості повітря у приміщенні відхаркувальні засоби не можуть проявити свою дію і кашель посилюється”, – заявляє Євген Комаровський.

Як лікувати кашель, якщо у вас захворювання верхніх дихальних шляхів:

  • одягніться тепліше;
  • зробіть все, щоб у приміщенні було чисте, прохолодне (16-20 °С) і не сухе повітря (відносна вологість 40-70 %);
  • слідкуйте за носовим диханням (воно повинно бути!): часте промивання сольовими розчинами і, якщо зовсім не під силу, судинозвужувальні засоби;
  • пийте багато теплої рідини;
  • знайдіть того, хто поставить діагноз.

Нагадаємо, відомий лікар-педіатр Євген Комаровський розповів найважливіші відомості про вірусні інфекції  і повідомив, чим вони відрізняються від нежитю.

Джерело: Народна Правда