Пенсія в Україні: заробітчанам пояснили, як добитися виплат від держави

Страховий стаж, набутий після 01.01.2004 обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку

Пенсія в Україні: заробітчанам пояснили, як добитися виплат від держави
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Незважаючи на те, що пенсійний вік в Україні – 60 років, багато хто продовжує працювати, оскільки не вистачає страхового стажу. Головна проблема зі стажем полягає в тому, що мова йде про легальне працевлаштування. При цьому облік страхового стажу в Україні ведеться тільки з липня 2000 року, а на пенсію зараз йдуть люди, які працювали з 80-90 років.

Loading...

Про те, що робити українцям, які працювали до 2004 року або не в Україні, НАРОДНІЙ ПРАВДІ повідомили в Пенсійному фонді України.

Чиновники пояснили, що періоди трудової діяльності до 01.01.2004 зараховуються до страхового стажу на умовах, визначених законодавством, яке діяло раніше. Простіше кажуть, трудовою книжкою.

Стосовно уточнюючих довідок, які видали за місцем роботи, служби, навчання, а також архівні установи, то вони надаються для підтвердження стажу у випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості про роботу або в записах містяться виправлення, внесені з порушенням вимог чинного законодавства.

Стосовно українців, які працювали на території держав Співдружності Незалежних Держав, то для підтвердження стажу потрібно надати такі ж документи – трудову книжку та інші документи, що підтверджують період роботи, навчання або служби.

Нагадаємо, раніше колишній заступник голови Пенсійного фонду України Віктор Колбун пояснив, кому вигідно купувати для виходу на пенсію стаж.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...