Пенсія за віком: що робити, коли страхового стажу недостатньо

Незважаючи на те, що пенсійний вік в Україні - 60 років, багато хто продовжує працювати, оскільки не вистачає страхового стажу

Пенсія за віком: що робити, коли страхового стажу недостатньо
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні пенсія за віком призначається після досягнення людиною пенсійного віку, який у свою чергу залежить від страхового стажу.

Про те, що робити, якщо страхового стажу недостатньо, НАРОДНІЙ ПРАВДІ повідомили у Пенсійному фонді.

Loading...

Як відомо, пенсійний вік в Україні – це 60 років.

При цьому жінки мають право на призначення пенсії за віком:
– з 01.04.2019 по досягненні ними 59 років,
– з 01.04.2020 по досягненні ними 59 років 6 місяців,
– з 01.04.2021 по досягненні ними 60 років.

У 2019 році для призначення пенсії за віком (для жінок 59 років, чоловіків 60 років) необхідно мати не менше 26 років страхового стажу. При цьому, як відомо, з кожним роком тривалість страхового стажу, необхідного для призначення пенсії збільшується на 1 рік. Таким чином, починаючи з 2028 року тривалість страхового стажу становитиме вже 35 років.

При відсутності необхідного страхового стажу, який дає право на пенсію за віком після досягнення вказаного віку, пенсія за віком може бути призначена при досягненні 63 або 65 років.

“За наявності страхового стажу тривалістю 15 років право на пенсію виникає при досягненні 65 років. У разі відсутності необхідного страхового стажу пенсію за віком можуть призначити після набуття страхового стажу”, – додали в ПФУ.

Як придбати страховий стаж

Придбати страховий стаж можна, продовжуючи працювати або прийнявши добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (закон 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування») – потрібно укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Додамо також, що закон передбачає мінімальний розмір пенсії за віком, яка встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.

Для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40% мінімальної заробітної плати, але при цьому він не може бути нижче прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Нагадаємо, як повідомляли в Державній податковій службі, з початку 2019 року можливістю придбати стаж для виходу на пенсію скористалися всього 3 215 українців.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...