Відбирають гроші у бідних: Рева влаштував переполох через новий бюджет

Програма житлових субсидій скорочена на 10, 5 млрд гривень.

Відбирають гроші у бідних: Рева влаштував переполох через новий бюджет
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Колишній міністр соціальної політики Андрій Рева назвав новий бюджет найбільш антисоціальним з 2000 року через скорочення видатків на соціальну сферу.

Про які суми йдеться розповідає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Обозреватель».

Рева відзначає, що скорочення видатків на соціальну сферу становить 12,5 млрд гривень. Програма житлових субсидій буде скорочена на 10, 5 млрд гривень у порівнянні з попереднім роком. Він відзначає, що у попередньому році програма складала 58 млрд гривень, а на наступний рік закладено всього 47,5 млрд гривень. Тобто вона скорочена на 14, 7 %. Рева зауважує, що за умови зростання вартості тарифів на комунальні послуги, багато родин опиняться у вкрай скрутному становищі.

“Для сім’ї, яка має мінімальний дохід, наприклад, чоловік отримує пенсію 2 тис. грн, а жінка – 1 654 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму, разом це 3564 грн. Якщо вірити уряду, то родина має мати мінімальний дохід 8502 грн. Отже пенсіонерам треба доплатити ще 5 тис. гривень. Так от, їм не тільки не доплачують, а ще й забирають 100 грн завдяки зміні у формулі”, – пояснює Рева.

Державні адресні допомоги будуть скорочені на 1,5 млрд гривень.

Колишній чиновник дає невтішні прогнози і відносно вчителів, які після ухвалення бюджету можуть розраховувати на підвищення розміру зарплат лише на 9%.

Ще однією проблемою є пенсії, на які також значно зменшено видатки.

“В минулому бюджеті було закладено 167 млрд гривень дотацій, потім ми додали Пенсійному фонду майже 6,7 млрд для виплат одноразової допомоги завдяки “євробляхам”, а потім ще додали майже 8 млрд грн, тому що не вистачало на поточну індексацію. Тобто, загалом це десь 182 млрд. А вони закладають 173 млрд, на 9 млрд менше. Вибачте, якщо поточні виплати вимагають 182 млрд, як вони будуть індексувати пенсії з 1 січня військовим, а з 1 квітня усім іншим?” – відзначає він.

Додамо, бюджет 2020 передбачає підвищення мінімальних розмірів зарплати та прожиткового мінімуму. Однак, підвищення не буде кардинальним та особливо на кишенях пересічних громадян не позначиться.

Джерело: Народна Правда