Пенсіонерів змусять повернути гроші, незважаючи на вето закону про верифікацію

Закон передбачає обов'язок Мінфіну аналізувати дані з інформаційних систем, реєстрів, баз даних про призначення пенсій, допомог, пільг та субсидій

Пенсіонерів змусять повернути гроші, незважаючи на вето закону про верифікацію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Незважаючи на те, що прийнятий Верховною Радою закон «Про верифікацію та моніторинг державних виплат” не підписано президентом України, пенсіонерів можуть позбавити виплат.

Loading...

Про це НАРОДНІЙ ПРАВДІ повідомили у Пенсійному фонді.

Справа в тому, що порядок утримання надміру виплачених сум передбачена статтею 50 Закону 1058.

“Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку”, – пояснили механізм в Пенсійному фонді.

Там також додали, що відрахування з пенсії провадяться в установленому законом порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших рішень і постанов, виконання яких відповідно до закону провадиться в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Як відомо, президент України Володимир Зеленський повернув з пропозиціями закон про верифікацію та моніторинг державних виплат. Законопроект передбачає обов’язок Мінфіну аналізувати дані з інформаційних систем, реєстрів, баз даних про призначення таких державних виплат, як пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальні стипендії, інші виплати, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Як повідомлялося раніше, пенсія в Україні стає розкішшю. Справа в тому, що більше двох років тому в Україні стартувала пенсійна реформа, в рамках якої істотно підвищилися вимоги до страхового стажу. У результаті українці продовжують працювати, розмінявши сьомий десяток, оскільки цього стажу у них не вистачає.

Джерело: Народна Правда
загрузка...