Повернення захоплених кораблів: Україна жорстко поставила на місце РФ

Поки "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу" прямують додому в Одесу, команда Міністерства закордонних справ направляється до Гааги, - Зеркаль

Повернення захоплених кораблів: Україна жорстко поставила на місце РФ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У понеділок, 18 листопада, Росія передала Україні захоплені військові катери «Бердянськ», «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», однак попри це у МЗС заявили, що будуть судитися з Москвою в Міжнародному суді.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА, про це у Facebook повідомила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

“Поки “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” прямують додому в Одесу, команда Міністерства закордонних справ направляється до Гааги, де вже в четвер відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі про порушення імунітету трьох українських військово-морських суден і 24 членів їх екіпажів (Україна проти Російської Федерації) Конвенції ООН з морського права”, – пише Зеркаль.

Вона додала, що “боротьба за хлопців і кораблі почалася з моменту їх незаконного затримання”, нагадавши, що довгий час політико-дипломатичні зусилля України та її партнерів в цьому напрямку були марними.

“1 квітня 2019 року, відповідно до вимог Міжнародної Конвенції ООН з морського права, ми повідомили Російської Федерації про суперечку за Конвенцією ООН з морського права. Тому що захоплення і утримання українських військово-морських кораблів і членів їх екіпажів є грубим порушенням Росією імунітетів військових кораблів, гарантованих нормами міжнародного звичаєвого і морського права. Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року на запит України зобов’язав Росію негайно повернути під контроль України “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” і 24 членів їх екіпажів. Однак наказ Міжнародного трибуналу не був і не є самоціллю. Наша мета – встановлення порушення права, відновлення його і отримання належної компенсації “, – зазначила Зеркаль.

Заступник міністра уточнила, що “саме це і закладено в позові МЗС від 1 квітня 2019 року”. Крім того, вона додала, що українська сторона збирається “довести всьому світу і до арбітражного трибуналу, що прохід 25 листопада 2018 року було мирним і законним, а дії Російської Федерації, в тому числі по кримінальному переслідуванню наших моряків, є порушенням норм міжнародного права”.

Повернення захоплених кораблів: Україна жорстко поставила на місце РФ Повернення захоплених кораблів: Україна жорстко поставила на місце РФ

Як відомо, напередодні в море вийшли українські буксир «Сапфір», «Титан» і «Гайдамака», вони повинні зустріти і супроводити в порт Одеси захоплені Росією біля берегів Криму військові катери «Нікополь», «Бердянськ» і буксир «Яни Капу».

Вчора, 17 листопада, буксири пройшли вздовж кримського узбережжя, минули Форос, Ялту і Алушту. Пересування «Бердянська», «Нікополю» і «Яни Капу» не відображається у міжнародній базі даних, оскільки українські військові суду тягнуть на буксирах з виключеною системою АІС.

Джерело: Народна Правда