Антибіотики не лікують віруси і можуть бути небезпечні – Супрун

Лікування - завжди складний і відповідальний процес, а особливо при застосуванні антибіотиків

Антибіотики не лікують віруси і можуть бути небезпечні – Супрун
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла українцям про небезпеку, яку несуть антибіотики  – вони не діють на віруси, а їх надмірне і нераціональне вживання може поставити під загрозу здоров’я всього людства.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

За словами Супрун, небезпека антибіотиків в тому, що бактерії мають властивість швидко пристосовуватися до їхньої  дії. Тому з часом лікувати хвороби стає важче, довше і дорожче. Захворювання дають ускладнення і призводять до інвалідності.

«Крім того, може виникнути ланцюгова реакція. Адже не маючи дієвих ліків, які можуть перемагати інфекції, дуже небезпечно проводити трансплантацію органів, хірургічні операції або хіміотерапію при лікуванні онкологічних захворювань », – розповіла Супрун.

Бактерії швидше «звикають» до антибіотиків, якщо ними лікувати вірусні захворювання; не дотримуватися або переривати курс лікування; проводити неякісний інфекційний контроль в медичних установах; надмірно застосовувати антибіотики в тваринництві; не дотримуватися правил гігієни.

“Безвідповідальне застосування антибіотиків вже призвело до того, що деякі люди не можуть вилікувати інфекційні хвороби курсом антибіотиків, які допомагали в цих випадках раніше”, – вказала Супрун.

Щоб уникнути несприйнятливості до антибіотиків, Супрун порадила дотримуватися таких правил:

  • регулярно і ретельно мити руки. Це запобігає поширенню бактерій, а отже – зменшує потребу у використанні антибіотиків;
  • пам’ятати, що антибіотики безсилі проти вірусів;
  • не займатися самолікуванням. Потрібно приймати антибіотики тільки за рецептом лікаря і не купувати ліки для лікування хвороб, які викликані не бактеріями;
  • при лікуванні антибіотиками не можна переривати курс, навіть якщо відчули себе краще;
  • не передавати нікому антибіотики, що залишилися після вашого курсу лікування. Підбирати їх потрібно індивідуально, і робити це може тільки кваліфікований медик;
  • вакцинуватися;
  • в жодному разі не лікувати грип і застуду антибіотиками.

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун розповіла українцям про ПТСР – посттравматичний стресовий розлад і дала поради, як боротися з цією проблемою.

Раніше екс-очільниця Міністертва охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як краще заготовити на зиму фрукти, щоб максимально зберегти вітаміни і корисні властивості дарів літа. Супрун не радить варити варення, а закликає підійти до заготівель на зиму творчо, технічно і з користю для здоров’я.

Джерело: Народна Правда