Українців позбавляють пенсій: як домогтися виплат, якщо не вистачає страхового стажу

Навіть якщо людина працювала 25 з половиною років, в призначенні пенсії за віком їй відмовлять

Українців позбавляють пенсій: як домогтися виплат, якщо не вистачає страхового стажу
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Все більше українців змушені працювати, розмінявши сьомий десяток років – з кожним роком посилюється норма страхового стажу для виходу на пенсію. Якщо в цьому році для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, досить 26 років стажу, то до 2028 році потрібно буде мати за плечима 35 років стажу.

Loading...

Про те, що робити, якщо для виходу на заслужений відпочинок не вистачає стажу, в інтерв’ю НАРОДНІЙ  ПРАВДІ розповіла заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

Чиновник зазначила, що за чинними правилами, якщо людина пропрацювала, наприклад, 25 з половиною років, у призначенні пенсії за віком ій відмовлять – не досить страхового стажу. При цьому майбутньому пенсіонеру запропонують попрацювати ще півроку, а якщо не вистачає року – запропонують доопрацювати ще рік. В цьому випадку людина вийде на пенсію в 2020 році у віці 61 рік.

“Другий варіант – дочекатися, коли виповниться 63 роки, тоді буде призначена пенсія за віком. Третій варіант – докупити пенсійний стаж, шляхом укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового пенсійного страхування”, – розповіла Ірина Ковпашко.

Окремо вона нагадала, що 26 років – це стаж, необхідний для виходу на пенсію тільки в цьому році. З 2017 року трудовий стаж, необхідний для виходу на пенсію в 60 років, з кожним роком збільшується на один рік, і в 2028 році складе 35 років.

В українців є можливість придбати страховий стаж

Для цього потрібно укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового пенсійного страхування з органами Державної податкової служби. Саме на основі договору визначається період, за який людина бажає сплатити страхові внески.

Є два види договору про добровільну участь:

Перший – оплата за попередній період, коли про людину немає даних у реєстрі застрахованих осіб.

“Якщо до 1 січня 2004 року трудовий стаж підтверджували запису в трудовій книжці, то після – вони нічого не значать. Значення мають лише відомості з реєстру застрахованих осіб, які з 1 січня 2004 року страховий стаж – це період, за який нараховані та сплачені страхові внески. І якщо страхового стажу за ці роки не вистачає, його можна докупити”, – пояснила Ковпашко.

Є і другий вид договору про добровільну участь. Наприклад, людина планує їхати на заробітки за кордон, збирається повернутися і хоче на щось розраховувати по досягненні пенсійного віку. Тоді вона укладає договір, не менше ніж на рік, і зобов’язується щомісяця сплачувати єдиний соціальний внесок 22% від мінімальної зарплати.

Раніше міністр фінансів України Оксана Маркарова повідомила, що на 2023 рік запланував остаточний розрив співпраці України з МВФ.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...