Ціни на опалення можуть злетіти: до чого готуватися українцям

Ймовірніше за все підвищення тарифу відбуватиметься поступово.

Ціни на опалення можуть злетіти: до чого готуватися українцям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Ціни на опалення, після скасування постанови про граничні ціни на тепло та гарячу воду, можуть злетіти. Зростання цін нічого не стримує.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Сегодня».

Постанова була скасована Кабінетом міністрів України 16 листопада поточного року. Наскільки виросте вартість послуги наразі не відомо, адже вона залежить від багатьох чинників, в тому числі і транзиту російського газу.

Обмеження були зняті після скарг комунальних служб та загрози зриву опалювального сезону 2019/2020.

За їх твердженнями, вартість опалення була істотно занижена Урядом Гройсмана та в ситуації дії постанови, яка була скасована, місцевим бюджетам довелось би покривати різницю між реальним та граничним тарифом. В нинішніх умовах зростання ціни нічого не стримує.

Експерти також прогнозують зростання тарифів на теплову енергію, однак точної цифри не називають. Вони прогнозують, що підвищення варто очікувати вже на початку 2020 року.

Експерт у сфері енергетики Геннадій Рябцев пояснює, що з 1 січня завершується дія спецзобов’язань для “Нафтогазу”. Відповідно ціни мають стати ринковими і визначатися імпортним паритетом.

«Водночас немає ніяких гарантій, що цифри в Європі не злетять угору, зважаючи на можливу газову війну з Росією через транзит. “Тому теплокомуненерго сьогодні в роздумах: яку ціну газу закладати в тариф?” – пояснив експерт.

Ймовірніше за все підвищення тарифу відбуватиметься поступово.

Нагадаємо, скасування граничного тарифу на опалення і гаряче водопостачання – непопулярний крок, але, якщо б воно продовжувало діяти, в деяких містах через брак коштів могли просто відключити гарячу воду і тепло. Адже, тоді б деякі підприємства працювали б у мінус, що могло б призвести до їх закриття.

Нагадаємо також, заступник голови КМДА Петро Пантелеєв заявив, що тарифи на опалення та гарячу воду у Києві не підвищуватимуться до кінця поточного опалювального сезону.

Джерело: Народна Правда