Українцям запропонували застрахувати ціну на газ: що це означає

Ціна газу може скласти 7 тис гривень за тисячу кубометрів без витрат на транспортування.

Українцям запропонували застрахувати ціну на газ: що це означає
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель розповів про запровадження концепції страхування ціни на газ.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «24 канал».

Оржель розповів, що Кабінет міністрів України спільно з Нафтогазом розробляють концепцію запровадження в Україні страхової ціни га газ. Вже з 1 січня буде запропонована страхова ціна. Очікується, що вона буде меншою, за ціну встановлену на перший квартал 2019 року. За цією ціною можна буде придавати газ, навіть якщо його ціна зросте.

Міністр відзначив, що вона може скласти навіть 7 тис гривень за тисячу кубометрів без витрат на транспортування.

У той же час, наразі ціна складає 4899 гривень за тисячу кубометрів без ПДВ та витрат на транспортування.

Між тим, якщо з 1 січня ціна зросте, то ті хто застрахує вартість газу, буде сплачувати 7 тисяч навіть у тому випадку, якщо ціна буде значно вищою. Від цього страхування можна буде відмовитися та платити за ринковими цінами.

«Якщо ж Україна підписує договір на транспортування, то це є фактором стабілізації значного ринку. У нас і у Європи значні обсяги газу перебувають у підземних газосховищах. І фактор того, що транзит не зупинився зіграє, напевно, те, що ціна на газ буде зменшуватися. І тоді споживачі зі страховою ціною не виграють від цієї ситуації, оскільки на ринку буде менша ціна», — додав Оржель.

Нагадаємо,  з січня 2020 року Україна повністю перейде на ринкові ціни на природний газ. Такі умови закладені в меморандумі, який підписали Україна та Міжнародний валютний фонд, і саме вони забезпечать стабільність роботи Нафтогазу.

Додамо, що Україна знайшла 5 альтернативних варіантів видобутку блакитного палива, які зможуть забезпечити повну відмову від російського газу.

До слова, голова Федерації металургів України Сергій Біленький повідомив про чергове підвищення тарифів на газ, яке відчутно вдарить по карману пересічного громадянина та коштуватиме в середньому на тисячу гривень більше.

Джерело: Народна Правда