22 листопада в Україні: яке сьогодні свято

Іменини Олександр, Олексій, Антон, Віктор, Дмитро, Іван, Ілля, Йосип, Костянтин, Порфирій, Тимофій, Федір, Семен

22 листопада в Україні: яке сьогодні свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

22 листопада за народним календарем – Мотрона Зимова. Також у цей день відзначається День сина.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Мотрона Зимова

В цей день відзначається пам’ять преподобної Мотрони Царгородської, яка жила у 5 столітті в Константинополі. В юності її видали заміж за заможного чоловіка, у них народилася дочка. Але Мотрона стала ходити в храм, де проводила багато часу в молитвах і бесідах з благочестивими людьми, і в кінці кінців вона залишила сім’ю і присвятила життя служінню Богові. Щоб чоловік не зміг її знайти, жінка вирішила піти в чоловічий монастир. Коли ігумен розкрив таємницю Мотрони, він відправив її в сусіднє місто в жіночий монастир, де свята прожила довгі роки.

Прикмети 22 листопада

Наші пращури говорили, що «з Матрони зимової зима встає на ноги, і морози прилітають від залізних гір». За прикметами цього дня судили про погоду на найближчі дні. Іній обіцяв морози, а туман — відлигу. Про прийдешнє потепління говорили і гуси, які вийшли на лід у пошуках відкритої води. А от якщо на Матрону видавалася хмарна і сніжна погода, це віщувало негоду у травні.

День сина

В цей день не тільки батьки вітають синів, але й сини виявляють по відношенню до батька з матір’ю увагу. Оскільки свято сімейне, то найчастіше воно відзначається в тісному сімейному колі.

Святкування на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця»

Чудотворна ікона Божої матері, що іменується «Скоропослушниця», знаходиться в Дохіарському монастирі на Святій Горі Афон. Святий образ був написаний в 10 столітті, під час життя настоятеля обителі преподобного Неофіта.

Нагадаємо, 21 листопада православні відзначали Михайлів день. Це свято присвячене Архангелу Михаїлу, його також називають Михайлове чудо. Крім того, 21 листопада в Україні відзначали День гідності та свободи.

Джерело: Народна Правда