Газ для населення подорожчає: влада назвала причини

Страхова ціна буде вигідна тим, хто має сумніви у збереженні транзиту через Україну з 2020 року

Газ для населення подорожчає: влада назвала причини
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 січня 2020 року в Україні буде запроваджено страхова ціна на газ, яка діятиме паралельно з ціною, яка визначається щомісяця, виходячи з цін імпорту газу.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Українські новини, після зміни тарифів на розподіл і транспортування, вартість газу для кінцевого споживача за страховою ціною не перевищить показник I кварталу 2019 року, тобто 8548 гривень.

При цьому, страхова ціна буде вигідна тим, хто має сумніви у збереженні транзиту через Україну з 2020 року.

Ті ж, хто дивиться на збереження транзиту оптимістично, можуть оплачувати газ за ціною, яка буде визначатися кожен місяць, але може істотно вирости в разі відсутності або значного скорочення транзиту.

Як пояснив міністр енергетики та екології Олексій Оржель, введення фіксованої ціни на газ стало можливим, оскільки «Нафтогаз» закупив газ влітку за нижчою ціною.

«Якщо дійсно буде зупинка транзиту, будуть деякі коливання на ринку газу, то споживач виграє. А якщо, наприклад ми підпишемо транзитний договір – це буде фактором значної стабілізації ринку. У нас і в Європі в ПСГ значні обсяги газу і фактор того, що транзит газу не припинився, швидше за все, зіграє на те, що ціна на газ знизиться. І тоді ті споживачі, які застраховані, не виграють від цієї ситуації. Вони побачать на ринку більш низьку ціну, але вони повинні залишатися на цій страховій ціною, тому що це страховка ризиків», – розповів Оржель.

Нагадаємо, раніше Олексій Оржель заявив, що в першому кварталі 2020 року ціна на газ для населення і теплокомуненерго буде нижчою, ніж в тому ж періоді поточного року, навіть за умови припинення транзиту російського газу через територію України з наступного року.

Джерело: Народна Правда