Кого чекає найвища надбавка до пенсії: у ПФУ пояснили

Доплата у кожного пенсіонера буде істотно відрізнятися.

Кого чекає найвища надбавка до пенсії: у ПФУ пояснили
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

З 1 грудня мінімальна пенсія підвищиться. У Пенсійному фонді України розповіли кого чекає найвища надбавка до пенсії, а хто нічого не отримає.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «РИА МЕЛИТОПОЛЬ».

Розмір мінімальної пенсії на початку наступного місяця збільшиться на 72 гривні, середня доплата при цьому у кожного пенсіонера буде істотно відрізнятися.

На доплату зможуть розраховувати тільки ті пенсіонери, які отримають пенсію у розмірі, що перевищує розмір мінімальної. Вона збільшиться за рахунок збільшення цієї величини.

На перерахунок в можуть очікувати і ті, хто отримує пенсію за особливі заслуги. Найбільше зміняться мінімальні пенсії інвалідів Другої світової війни I, II, III групи.

З 1 грудня мінімальні пенсії для інвалідів Другої світової війни стануть такими:
I група – 10 647 грн.;
II група – 8 599, 50 грн.;
III група -5 896, 80 грн.

Підвищиться надбавки до пенсії і почесним донорам. Вони можуть розраховувати на надбавку до пенсії в розмірі 10% від прожиткового мінімуму, встановленого на момент виплати.

Пощастить і одержувачам адресної допомоги: ліквідаторам аварії на ЧАЕС, жертвам нацистських переслідувань, стипендіатів за Указом Президента України.

У ПФУ попереджають, що надбавка буде не дуже великою.

Нагадаємо, невдовзі в Україні запрацює спеціальна служба з контролю соціальних виплат, яка визначатиме правомірність виплат, які громадяни отримують від держави. Спецслужба  буде мати доступ до всіх можливих відомчих баз: відкриті банківські рахунки і залишки по ним, інформація про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової та ін.

Додамо, що в липні  Кабмін активізував впровадження онлайн-інструментів для надання різного роду послуг, серед яких запуск системи Е-пенсія.  Кабмін заборонив працівникам органів Пенсійного фонду вимагати у громадян документи з даними для нарахування пенсії.

Джерело: Народна Правда