Робота в Україні: яких працівників не вистачає та кому роботодавці готові платити найбільше

У наступному році ця конкуренція стене набагато жорсткішою.

Робота в Україні: яких працівників не вистачає та кому роботодавці готові платити найбільше
Автор Желізняк Олександр в Новини

Ринок праці постійно змінюється, але один фактор залишається стабільним, роботодавці продовжують конкурувати за кваліфікованих працівників. У наступному році ця конкуренція стене набагато жорсткішою.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням «РБК-Україна».

Фахівці з підбору персоналу відзначають, що така ситуація спровокована із постійним відтоком кадрів з України та високий рівень смертності.

За їх підрахунками найбільший попит в наступному році буде на:
– фахівців з продажу,
– менеджерів по роботі з клієнтами,
– розробників програмного забезпечення і інших IT-фахівців,
– маркетологів і PR-менеджерів.

У дефіциті наразі інсталятори, сервісні інженери та автослюсарі. Також є попит на бухгалтерів, кредитних менеджерів, інших фінансових працівників.

Якщо роботодавець хоче мати кваліфікованого співробітника, йому доводиться поступатися в питанні оплати праці в середньому на 15-20%.
Саме в цих межах відрізняються зарплатні очікування співшукачів та реальною цифрою, що пропонує бізнес.

“В першу чергу, зарплата виросте для дефіцитних напрямків. Це виробничники, різноробочі, вантажники, монтажники, оператори верстатів, зварювальники, машиністи, автомойщики, – пояснює експерт robota.ua. – Потрібно розуміти, що зараз в середньому по Україні робочі отримують 13, 5-14,5 тисяч гривень, кухарі – 11,5-14,8 тисяч гривень, водії – 15-21 тисяч гривень. І це не межа, тому що важка фізична праця повинна добре оплачуватися, інакше претенденти не йтимуть на невигідні умови “, – відзначає експерт порталу robota.ua Тетяна Пашкіна.

Робота в Україні: яких працівників не вистачає та кому роботодавці готові платити найбільше

Нагадаємо, з 1 січня наступного року можна очікувати збільшення мінімальної зарплати на 550 гривень. Відповідно, вона становитиме 4723 гривні.

Джерело: Народна Правда