Затоплення танкера в Одесі: з’явилася тривожна інформація про екологічну небезпеку

У морі купатися не варто

Затоплення танкера в Одесі: з’явилася тривожна інформація про екологічну небезпеку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Танкер Delfi затонув біля берегів Одеси, вміст нафтопродуктів в морі перевищено в 157 разів.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, таку інформацію у Facebook оприлюднив виконуючий обов’язки голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов.

«Тримаю на особистому контролі ситуацію в Одесі. Інспектори зараз працюють на місці і продовжують моніторинг забруднення в межах своїх повноважень і зони відповідальності», – йдеться у публікації.

Він зазначає, що дії його відомства координовані з Адміністрацією морських портів України, однак з огляду на складні метеоумови зробити поки вдається небагато.

«Так, уздовж берега розтягнули сорбуючі бони. Як тільки шторм затихне, бони встановлять навколо аварійної буксира, щоб уникнути поширення плям паливно-мастильних матеріалів в море. Отримавши доступ до судна, фахівці зможуть провести обстеження і встановити точніші показники забруднення», – додав керівник держекоінспекції.

Він наголосив, що станом на зараз, ситуація у районі, де танкер Delfi зазнав аварії, не є критичною, проте у морі купатися не варто.

Затоплення танкера в Одесі: з’явилася тривожна інформація про екологічну небезпеку

Як повідомлялося раніше, танкер «Делфі» 22 листопада викинуло на пляж.

Нагадаємо, капітан відмовлявся подавати сигнал SOS, який дає можливість розпочати аварійно-рятувальні операції, а також евакуювати екіпаж без дозволу судновласника. Останній не виходить на зв’язок.

В районі 13 години було прийнято почати евакуацію екіпажу в примусовому порядку.

Джерело: Народна Правда