Уріжуть субсидії та переглянуть прожитковий мінімум: у Кабміні приготували неприємний сюрприз українцям

За минулий рік кількість домогосподарств в Україні, яким були призначені субсидії на житлово-комунальні послуги, скоротилося на чверть

Уріжуть субсидії та переглянуть прожитковий мінімум: у Кабміні приготували неприємний сюрприз українцям
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У 2020-му українцям доведеться затягнути паски. “Слуга народу” розробила і прийняла бюджет, в якому головна стаття витрат – держборг. Крім того, паралельно з підвищенням тарифів урізали витрати на субсидії. Також хочуть відв’язати від прожиткового мінімуму зарплати і виплати.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, як на українцях відобразяться нові норми йдеться в матеріалі “Обозреватель“.

Субсидії

Головне, що потрібно знати формулу розрахунку субсидії змінюють так, що кожній родині доведеться платити більше. Нововведення вступить в силу тільки в кінці опалювального сезону 2019/2020, тобто в травні наступного року.

Як відомо, зараз всі, у кого є знижка, платять за комуналку певний відсоток від доходу сім’ї, решту компенсує держава. У кожного цей відсоток різний. Щоб його розрахувати, потрібно дохід на одного члена сім’ї розділити на два прожиткових мінімуми і помножити на 15%. У новій формулі замість 15% у формулу встановлять коефіцієнт у 20%.

Нововведення набудуть чинності тільки в травні 2020-го. Тобто цей опалювальний сезон розмір субсидії зменшуватися не буде, а вже з наступного платити доведеться більше. І чим заможніша сім’я, тим сильніше виростуть їх комунальні витрати.

Виплати і прожитковий мінімум

Депутати обіцяють збільшити прожитковий мінімум майже у два рази. При цьому від прожиткового мінімуму не будуть залежати: допомогу, зарплату, соцвиплати.

Міністерство соціальної політики розробило законопроект, який дозволить збільшити прожитковий мінімум і при цьому не підвищувати витрати на соціалку. Так, прожитковий мінімум з 1 січня 2020 року збільшиться на 162 грн і складе всього лише 2027 грн. “Це в два рази нижче, ніж обіцяв президент”, – зазначає автор статті. Одночасно з цим в Кабміні анонсували “рішучі кроки” на шляху до підвищення соціальних стандартів. Один з цих рішучих кроків, – відв’язати прожитковий від зарплат.

У законопроекті хочуть встановлювати оклади не в процентній  або кратній  залежності до відповідного прожиткового мінімуму, а затверджувати щороку в Законі України про Державний бюджет на відповідний рік.

Всього пропонують “відв’язати” від:

  • мінімальної заробітної плати;
  • визначення розмірів соціальної допомоги;
  • допомоги сім’ям з дітьми;
  • допомоги по безробіттю, стипендії та інших соціальних виплат.

Після того, як Пенсійний фонд України затвердив показник середньої зарплати за вересень, на українців чекає підвищення мінімальної пенсії на 74 гривні до 1638 гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...