У 2020-му українцям доведеться затягнути паски. “Слуга народу” розробила і прийняла бюджет, в якому головна стаття витрат – держборг. Крім того, паралельно з підвищенням тарифів урізали витрати на субсидії. Також хочуть відв’язати від прожиткового мінімуму зарплати і виплати.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, як на українцях відобразяться нові норми йдеться в матеріалі “Обозреватель“.
Субсидії
Головне, що потрібно знати формулу розрахунку субсидії змінюють так, що кожній родині доведеться платити більше. Нововведення вступить в силу тільки в кінці опалювального сезону 2019/2020, тобто в травні наступного року.
Як відомо, зараз всі, у кого є знижка, платять за комуналку певний відсоток від доходу сім’ї, решту компенсує держава. У кожного цей відсоток різний. Щоб його розрахувати, потрібно дохід на одного члена сім’ї розділити на два прожиткових мінімуми і помножити на 15%. У новій формулі замість 15% у формулу встановлять коефіцієнт у 20%.
Нововведення набудуть чинності тільки в травні 2020-го. Тобто цей опалювальний сезон розмір субсидії зменшуватися не буде, а вже з наступного платити доведеться більше. І чим заможніша сім’я, тим сильніше виростуть їх комунальні витрати.
Виплати і прожитковий мінімум
Депутати обіцяють збільшити прожитковий мінімум майже у два рази. При цьому від прожиткового мінімуму не будуть залежати: допомогу, зарплату, соцвиплати.
Міністерство соціальної політики розробило законопроект, який дозволить збільшити прожитковий мінімум і при цьому не підвищувати витрати на соціалку. Так, прожитковий мінімум з 1 січня 2020 року збільшиться на 162 грн і складе всього лише 2027 грн. “Це в два рази нижче, ніж обіцяв президент”, – зазначає автор статті. Одночасно з цим в Кабміні анонсували “рішучі кроки” на шляху до підвищення соціальних стандартів. Один з цих рішучих кроків, – відв’язати прожитковий від зарплат.
У законопроекті хочуть встановлювати оклади не в процентній або кратній залежності до відповідного прожиткового мінімуму, а затверджувати щороку в Законі України про Державний бюджет на відповідний рік.
Всього пропонують “відв’язати” від:
- мінімальної заробітної плати;
- визначення розмірів соціальної допомоги;
- допомоги сім’ям з дітьми;
- допомоги по безробіттю, стипендії та інших соціальних виплат.