Іоанн Златоуст: що не можна робити 26 листопада

Іоанн виявився блискучим проповідником, і за рідкісний дар Боговдохновенного слова отримав від пастви найменування «Златоуст»

Іоанн Златоуст: що не можна робити 26 листопада
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 26 листопада, православні вшановують пам’ять святого Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що Іоанн Златоуст – один з трьох Вселенських святителів, разом зі святителями Василем Великим і Григорієм Богословом.

Loading...

Він народився в Антіохії приблизно в 347 році, в сім’ї воєначальника. Юнак навчався у кращих філософів і риторів, рано звернувся до поглибленого вивчення Святого Письма і молитовного споглядання. Святитель Мелетій, єпископ Антіохійський, що полюбив як сина Івана, наставив його в вірі і в 367 році хрестив. У 386 році святий Іоанн був хіротонізований єпископом Антіохійським Флавіаном у пресвітера. На нього поклали обов’язок проповідувати Слово Боже. Святий Іоанн виявився блискучим проповідником, і за рідкісний дар Боговдохновенного слова отримав від пастви найменування «Златоуст».

Іоанн Златоуст – що не можна робити

Вважається, що в цей день не можна лаятися і заздрити. Краще відмовитися від важкої роботи по дому, не думати про погане і не давати в борг.

Не можна стригти волосся, робити великі покупки. Непотрібні речі потрібно викинути або віддати. Крім того, варто бути обережними з вогнем, краще сьогодні не запалювати його.

Наші предки в цей день молилися Іоанну Златоусту про справедливий суд над шахраями.

Нагадаємо, 25 листопада за народним календарем — Іван Милостивий. Цього дня також вшановували патріарха Іоанна Милостивого, який жив в Александрії у 6-7 століття.

Джерело: Народна Правда
загрузка...