Нові тарифи на газ, курс долара і ПДР: що чекає на українців у листопаді

Газ подорожчає, а долар поповзе вгору

Нові тарифи на газ, курс долара і ПДР: що чекає на українців у листопаді
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У листопаді на українців чекають нові тарифи на газ, нові правила дорожнього руху і новий курс долара.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі “Подробиць“.

Тарифи на газ

НАК “Нафтогаз України” з 1 листопада 2019 підвищить тарифи на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання. Порівняно з цінами на жовтень 2019 року, в листопаді вони зростуть на 18,4-19,6%. В залежності від обсягів закупівлі та умов оплати, Нафтогаз пропонує газ за ціною 5 861 – 6 463 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ і витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

Нові рахунки для сплати податків

З 1 листопада діятимуть тільки нові рахунки для сплати податків у зв’язку з введенням міжнародного стандарту номера банківського рахунку (IBAN). Нові рахунки для сплати податків і зборів можна знайти тут.

Курс долара

Аналітики прогнозують, що на початку листопада долар на міжбанку буде торгуватися на рівні 25,2 грн, а готівковий долар у банках – близько 25-25,3 грн. Експерти також відзначають, що зростання іноземної валюти продовжиться.

Крім того, в листопаді в Україні запрацюють валютні послаблення. З 5 листопада фізичні особи зможуть купувати валюту та банківські метали без обмежень по сумі.

Нові правила дорожнього руху

У Києві на дорогах з 1 листопада зміниться швидкісний режим. На всіх автошляхах столиці діятиме так зване зимове обмеження швидкості – не вище 50 км/год. Крім того, українські водії отримають можливість мати свої водійські права в смартфоні. Українці зможуть створювати власні е-посвідчення або е-технічні паспорти за допомогою мобільного додатку.

Вилов риби

У багатьох областях України з 1 листопада 2019 починається осінньо-зимовий заборону на вилов риби на зимувальних ямах. Триватиме він до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів в 2020 році.

Нагадаємо, зараз в Україні діє заборона, згідно якого громадяни не можуть купувати валюту на загальну суму, що перевищує 150 000 гривень в день. Але обмеження будуть скасовані і кожна людина зможе купувати валюту без обмежень. У НБУ прогнозують, що ці зміни не вплинуть на валютний ринок. Крім того, на їх переконання, це позитивно вплине на курс гривні і полегшить роботу на українському ринку.

Джерело: Народна Правда