В Україні зросте ціна на газ: влада підготувала радикальні зміни

В уряді видали за зниження ціни те, що за фактом є підвищенням

В Україні зросте ціна на газ: влада підготувала радикальні зміни
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Кабінеті міністрів України заявили про зниження вартості газу, що насправді виявилося… підвищенням – взимку ціни на газ можуть знову зрости до 8 тисяч гривень.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  OBOZREVATEL.

Loading...

У повідомленні на сайті Кабміну йдеться про те, що ціна на газ для населення на опалювальний період  знизять на 7% в порівнянні з минулим роком (8,5 тисячі гривень за 1 тисячу кубометрів).

Однак  на сьогодні українці купують газ за суму близько 7 тисяч гривень за 1 тисячу куб.м., а взимку вартість може знову зрости до 8 тисяч гривень. У разі, якщо з 1 січня ціна на газ істотно зросте, то українці, які застрахують ці ціни, платитимуть 7 тисяч гривень навіть, якщо ціни на газ будуть вищими.

Таким чином у Гончарука намагаються маніпулювати інформацією і видають за зниження ціни те, що за фактом є підвищенням.

Уряд забезпечує стабільні ціни у платіжках, щоб люди не платили більше, а могли збалансувати свої сімейні бюджети“, – заявив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

Міністр енергетики наголосив, що уряд захистить людей від коливань ціни на газ узимку.

Уряд захищає людей від коливання ціни на газ взимку. Запаси, які є в газосховищах, та підготовка щодо інших видів палива дозволяють нам запропонувати так звану страхову ціну. Ціну, яка навіть менша, ніж у попередньому кварталі 2019 року“, – зазначив він.

Нагадаємо, з січня 2020 року Україна повністю перейде на ринкові ціни на природний газ. Такі умови закладені в меморандумі, який підписали Україна та Міжнародний валютний фонд, і саме вони забезпечать стабільність роботи Нафтогазу.

Додамо, що Україна знайшла 5 альтернативних варіантів видобутку блакитного палива, які зможуть забезпечити повну відмову від російського газу.

До слова, голова Федерації металургів України Сергій Біленький повідомив про чергове підвищення тарифів на газ, яке відчутно вдарить по кишені пересічного громадянина та коштуватиме в середньому на тисячу гривень більше.

Джерело: Народна Правда
загрузка...