Захмарні зарплати та бонуси: скільки коштує утримання депутатів

У рік на утримання нардепів йде 1,4 млрд гривень

Захмарні зарплати та бонуси: скільки коштує утримання депутатів
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Утримання народних депутатів коштує Україні 1,4 млрд гривень, на одного парламентаря виділяється 345 тисяч гривень на рік, крім зарплати вони отримують низку пільг.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Loading...

Закон передбачає цілий перелік вигод для народних обранців:

компенсація за житло тим, хто не має квартири (або будинку) в Києві — до 20 тис. гривень щомісяця;

до 8 тисяч гривень на проїзд. Насамперед продають квитки на будь-який вид транспорту або нардеп може скористатися автопарком парламенту;

довічне лікування в клініці “Феофанія”;

безкоштовне поховання в разі смерті депутата;

відпустка, тривалістю 45 днів;

право взяти до 30 помічників на громадських засадах (на безоплатній основі) і ще до 5 осіб – на оплачуваній основі (на них із бюджету щомісяця виділяється приблизно 50 тис. гривень).

Разом із тим, зарплата народного депутата складає від 30 до 35 тисяч гривень. При цьому, деякі з них вважають, що це дуже мало та пропонують підняти оклад до 100 тисяч гривень.

Проект бюджету на 2020 рік передбачає, що на утримання Верховної ради піде 1,4 млрд гривень. До цієї суми входить і заробітна плата нардепів й витрати на утримання працівників Апарату Ради.

А тим часом раніше стало відомо, що депутат «Слуги народу» був визнаний винним у зґвалтуванні неповнолітньої та за вчинений злочин засуджений до 3, 6 років позбавлення волі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...