Замглави Київської міської митниці раптово затримали: термінові подробиці

Детективи НАБУ затримали 10 осіб за підозрою в скоєнні злочинів, пов'язаних з порушенням митного законодавства

Замглави Київської міської митниці раптово затримали: термінові подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Заступник голови київської митниці Сергій Тупальский був затриманий співробітниками Національного антикорупційного бюро.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Цензор.НЕТ.

Loading...

Сам Тупальский у себе в Facebook пише обшуки у нього і ряду співробітників Київської міської митниці проводять в рамках справи дворічної давності:

“Законність наших дій за цей час була доведена неодноразово. В т. ч. навіть рішенням Кабміну №344. Що саме сподіваються знайти слідчі через 2 роки – питання теж риторичне. Зрозуміло, що за цей час можна було знищити всі докази, якщо б навіть було, що знищувати”.

Видання зазначає, що серед затриманих – митники і помічник одеського бізнесмена Вадима Альперіна. При цьому самого Альперіна затримати не вдалося, ймовірно, його попередили.

Як відомо, Сергій Тупальский почав виконувати обов’язки начальника Київської міської митниці з вересня 2016. З травня по жовтень 2018 2018 на період проведення заходів по боротьбі з контрабандою в загальнонаціональному масштабі очолював відділ адміністрування митних платежів ДФС України. А з грудня по березень 2018 2019 виконував обов’язки начальника Одеської митниці. Зараз він займає посаду заступника начальника Київської міської митниці.

“Цензор” нагадує, що Вадим Альперін пропонував хабар у 800 тисяч доларів детективам НАБУ за зняття арештів з рахунків підконтрольних йому підприємств.

30 листопада 2017 року в ГПУ повідомили, що Печерський районний суд заарештував Альперіна на 2 місяці з можливістю внесення застави в 21 млн гривень. Пізніше Апеляційний суд Києва зменшив суму застави для Альперіна до 141 тисячі гривень. Після внесення застави він вийшов з-під варти.

Раніше в інтерв’ю Євген Шевченко (співпрацює з НАБУ) розповів, що “Альперін запропонував мільйон доларів за зняття арешту з рахунків”.

“Альперін імпортував товар у величезних кількостях, з Китаю в основному. Схема дуже проста. Наприклад, завозиться взуття — пара в реальності коштує 10 доларів, але він підробляє документи і заявляє на митниці вартість всього 10 центів — тобто в сто разів менше. Митниця все одно оцінює пару цього взуття в 10 доларів і Альперін сплачує податки в повному обсязі, але потім йде зі своїми фіктивними документами в продажний суд і повертає собі всі раніше сплачені податки. І ось за зняття арешту з цих коштів Альперін і запропонував спочатку мільйон доларів”, – пояснив Шевченко.

Журналіст Євген Плинський заявляв раніше, що в. о начальника Одеської митниці Володимир Передерій і одеський контрабандист Вадим Альперін організували схему, за якою за два місяці вкрали з держбюджету 110 мільйонів гривень.

У Національному антикорупційному бюро України вже підтвердили затримання Тупальського. Загалом детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП затримали 10 осіб за підозрою у скоєнні злочинів, пов’язаних з порушенням митного законодавства.

Замглави Київської міської митниці раптово затримали: термінові подробиці

Замглави Київської міської митниці раптово затримали: термінові подробиці

Замглави Київської міської митниці раптово затримали: термінові подробиці

Цікаво, що сьогодні близько 4-ї ранку невідомі спалили автомобіль «Шкода Октавіа», яка належить родині в. о. керівника Одеської митниці Ігоря Резника.

Замглави Київської міської митниці раптово затримали: термінові подробиці

Нагадаємо, співробітники Державного бюро розслідувань 11 листопада провели санкціоновані судом обшуки на складах і на одному з підприємств Державного агентства резерву України.

Джерело: Народна Правда