Майже 70% українських жінок страждають від домашнього насильства: сумна статистика

Жінки, чий партнер воював під час конфлікту, частіше ставали жертвами насильства з його боку

Майже 70% українських жінок страждають від домашнього насильства: сумна статистика
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Про домашнє насильство повідомили 67% з 2048 опитаних у ході міжнародного дослідження ОБСЄ українок, лише 17% жертв знають, куди звертатися по допомогу.

При цьому, жінки, чий партнер воював під час конфлікту, частіше ставали жертвами насильства з його боку, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на звіт Організації.

Loading...

Зокрема про фізичне та/або сексуальне насильство з боку партнера повідомила майже кожна третя з десяти опитаних жінок (28%).

“Кожен з нас може щось зробити щоб запобігти або боротися з насильством проти жінок та дівчат. Щоб упевнитися, що це не залишиться приватною справою, ми всі повинні говорити про насильство, коли стаємо його свідками”, – наголосила менеджер проектів гендерної секції Секретаріату ОБСЄ Серані Зігель.

Вона додала, що суспільство має заохочувати чоловіків, а особливо молодь, говорити про домашнє насильство зі своїми друзями і однолітками, починаючи зі школи. Також необхідно збільшити підтримку жінок та надавати їм більше можливостей.

Крім українок участь у опитуванні взяли 15 тисяч жінок з семи держав-учасниць ОБСЄ: Албанії, Боснії і Герцеговині, Молдові, Північної Македонії, Сербії, Україні та Чорногорії.

Нагадаємо, нещодавно у Запоріжжі суд відпустив з-під варти Дмитра Межебицького, який у серпні після сварки облив окропом свою співмешканку Анастасію Шаповалову, що спала.

Нагадаємо також, у Києві колишній чоловік невдовзі після розлучення з особливою жорстокістю вбив свою екс-дружину.

Джерело: Народна Правда
загрузка...