На шахтарях заощадять: навіщо в Україні хочуть впровадити корпоративні пенсії

Мінсоцполітики пропонує підвищити ЄСВ і впровадити "корпоративні пенсії", нібито це дозволить звільнити держбюджету від виплат пільгових пенсій

На шахтарях заощадять: навіщо в Україні хочуть впровадити корпоративні пенсії
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні хочуть запровадити так звані корпоративні пенсії для представників “шкідливих” професій. Це, на думку Мінсоцполітики, дозволить “звільнити” держбюджет від виплат пільгових пенсій. Одночасно з цим експерти впевнені, що у відомстві просто придумали, як заощадити на таких пенсіонерах бюджетні кошти.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі “Страны“.

Loading...

“Шкідливі” професії:

В Україні є два види таких професій. У перший входять, наприклад, шахтарі, металурги, які працюють у доменних печах, персонал хімпрому та інші. Другий – ті, хто працює на шкідливих підприємствах, але в більш безпечних для здоров’я умовах.

Як відомо, вони мають головну пільгу – більш ранній вихід на пенсію. Для таких спеціальностей немає прив’язки до пенсійного віку, можна піти на заслужений відпочинок за вислугою років і при цьому отримувати вищу пенсію (частина виплат йде з бюджету, а частина – з Пенсійного фонду).

Зараз у Мінсоцполітики придумали, як заощадити на таких пенсіонерах – для підприємств планується вести поняття “корпоративні пенсії”. У статті пояснюється, що мова йде про обов’язкову накопичувальну систему за рахунок роботодавців.

“Таке нововведення обговорюється вже давно. Планується, що для підприємств збільшать ЄСВ. 22%, як і зараз, буде йти в Пенсійний фонд, а ще 7-15% – на накопичувальні пенсії працівникам. 15% роботодавці платитимуть за представників спеціальностей за списком №1 та 7% – за списком №2. Втім, поки неясно, як буде вирішено питання збереження цих грошей. Виходить, що вони будуть перераховуватися в недержавні ПФ, а ті стануть їх інвестувати в різні проекти. При виході людини на пенсію за вислугою років (скажімо, в 50 років), саме з цих коштів йому будуть виплачувати пенсію. Аж до досягнення ним пенсійного віку (60 років). Потім пенсію стане платити державний пенсійний фонд. Але якщо недержавний фонд – тримач накопичувального рахунку – раптом збанкрутує, то, виходить, що людина взагалі залишиться без пенсії. Це питання потрібно врегулювати, щоб зняти подібні ризики”, – пояснив голова управління соціального страхування та пенсійного забезпечень Федерації профспілок україни Володимир Максимчук.

Одночасно з цим аналітик інституту Grouford Олексій Кущ каже, що ідея Мінсоцполітики з накопичувальними пенсіями загрожує бізнесу підвищенням  податкової навантаження, що загрожує серйозними наслідками для економіки.

Кущ підкреслює, що зараз “шкідливі виробництва” і так переживають не найкращі часи. Зазначимо, металургійні підприємства через різке зниження експортних цін вже пішли в мінус по виробництву. Це в свою чергу може закінчиться скороченням штату.

Як повідомлялося раніше, за  держбюджетом на 2020 рік, на українців очікує збільшення виплат у Новому році.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...