Підвищення пенсій в Україні не буде: влада прийняла скандальне рішення

Підвищення пенсій в Україні не буде: влада прийняла скандальне рішення
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Кабмін хоче відв’язати пенсії від прожиткового мінімуму і прив’язати виплати до “базової величини”, яка щороку буде визначатися відомством. Однак немає гарантій, що ця величина буде збільшуватися хоча б на відсоток інфляції.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі “Страны“.

Loading...

Автор матеріалу зазначає, що такий проект, але  стосовно соціальних виплат, Мінсоцполітики вже розробило. Відв’язавши надбавки від прожиткового мінімуму, його можуть “прив’язати” до якоїсь базової величині, яка буде визначатися від “іншого показника”. Якого саме – невідомо.

Поки що зрозуміло, що базову величину повинні переглядати щороку, але цього повинен зажадати не парламент (як у випадку з прожитковим мінімумом), а Кабмін.

“Немає жодних гарантій, що це базова величина збільшуватиметься хоча б на відсоток інфляції. Швидше за все, все залежатиме від наявності грошей у держбюджеті – якщо вони будуть, пенсіонерам щось підкинуть, а якщо ні – підвищення відкладуть до кращих часів”, – йдеться в статті.

Як повідомлялося раніше, в Україні хочуть запровадити так звані корпоративні пенсії для представників «шкідливих» професій. Це, на думку Мінсоцполітики, дозволить «звільнити» держбюджет від виплат пільгових пенсій. Одночасно з цим експерти впевнені, що у відомстві просто придумали, як заощадити на таких пенсіонерах бюджетні кошти.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...