ПриватБанк переписали на Кабмін: як це захистить від атак Коломойського

Український уряд переписав все акції ПриватБанку з Міністерства фінансів на Кабінет міністрів.

ПриватБанк переписали на Кабмін: як це захистить від атак Коломойського
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Україна переписала 100% акцій ПриватБанку з Міністерства фінансів на Кабінет міністрів. Очевидно, такий крок зроблено як запасний варіант, якщо на вирішальному засіданні щодо націоналізації 19 грудня Шостий апеляційний суд Києва ухвалить рішення не на користь держави.

Про це пише Обозреватель.

Отже домогтися скасування націоналізації, яку провели у 2016 році, збираються колишні власники банку – мільярдери Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і пов’язані з ними компанії. Їхні аргументи – націоналізацію провели з порушеннями, отже, вона незаконна. При цьому держава наполягає, що фінансова установа була “знекровлена” (з неї через філію на Кіпрі вивели $5,5 млрд), а можливе падіння банку загрожувало всій економіці України.

Проти скасування націоналізації виступає Міжнародний валютний фонд. Там зажадали від України ухвалити закон, який заборонить повернення банків колишнім власникам. У Верховної Ради є термін до 20 грудня, інакше МВФ не дасть Україні кредит. А Коломойський впевнений, що банк все одно повернеться до його рук.

При цьому у Коломойського вже є одна серйозна перемога над державою. 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і скасував націоналізацію ПриватБанку. Там вирішили, що виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави відбулося з порушенням норм законодавства.

Через місяць, в кінці травня 2019 року, ПриватБанк оскаржив рішення Окружного адмінсуду. І 19 грудня у Шостому апеляційному суді Києва заслухають апеляцію за позовом держави на це рішення. Це засідання може бути вирішальним у справі.

Як зазначає український адвокат Ростислав Кравець, держава розуміє ймовірний програш справи щодо ПриватБанку. І, щоб Міністерство фінансів не несло відповідальності, а відповідав Кабмін, чиї зобов’язання нічим не забезпечені, акції переписали на уряд.

“Таким чином вони намагаються убезпечити себе від подальших компенсацій Ігорю Коломойському. Причина в тому, що процедура націоналізації від самого початку була грубо порушена, що і дає колишнім власникам привід оскаржити її результати”, – повідомив Кравець.

Нагадаємо, раніше генеральний прокурор України Руслан Рябошапка повідомив, що кримінальні провадження, що стосуються можливих розкрадань, скоєних колишніми власниками ПриватБанку, передано для розслідування в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

Джерело: Народна Правда