Україна почне “відбирати” російський газ: як це буде відбуватися

У "Нафтогазі" пояснили позицію України в разі відсутності контракту з РФ на транзит газу

Україна почне “відбирати” російський газ: як це буде відбуватися
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В  разі відсутності контракту з Росією на транзит газу територією України,  російський газ буде закачуватися в українські підземні сховища. Таку заяву зробив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він повідомив в інтерв’ю Deutsche Welle.

Loading...

“Це офіційна позиція українського законодавства. Якщо газ буде надходити на територію України без документального оформлення, то ми не можемо і не будемо перекривати вентилі, припиняючи потік газу”, – повідомив представник національної акціонерної компанії.

За словами Вітренка, українське законодавство не дозволяє оператору газотранспортної системи відпускати це паливо будь-куди  без документального оформлення. Тому його закачуватимуть у підземні сховища як сировину невизначеного власника.

“Ми будемо чекати документального оформлення, тільки після цього оператор зможе спрямувати цей газ туди, куди власник з відповідними документами скаже його направити”, – резюмував Вітренко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив рішення, відповідно до якого фіксована гарантована ціна на газ на весь опалювальний сезон  для населення складе 8 тис. грн/1 тис. куб. м. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук назвав цю ціну рекордно низькою.

Нагадаємо також, з січня 2020 року Україна повністю перейде на ринкові ціни на природний газ. Такі умови закладені в меморандумі, який підписали Україна та Міжнародний валютний фонд, і саме вони забезпечать стабільність роботи Нафтогазу.

Додамо, що Україна знайшла 5 альтернативних варіантів видобутку блакитного палива, які зможуть забезпечити повну відмову від російського газу.

 

Джерело: Народна Правда