Закон про незаконне збагачення: кому загрожує тюрма в Україні

27 листопада закон був опублікований у виданні "Голос України"

Закон про незаконне збагачення: кому загрожує тюрма в Україні
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Сьогодні, 28 листопада, в Україні набув чинності закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

За законом, придбання чиновником активів, вартість яких перевищує його доходи більш ніж на 6,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз це приблизно 6,2 млн гривень), карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Під активами маються на увазі не тільки грошові кошти, але і інше майно, майнові права, нематеріальні активи, криптовалюта, а також послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Закон про незаконне збагачення – що потрібно знати

Документ також визначає можливість розгляду уповноваженими органами справ про придбання чиновниками незаконних активів за три роки до набрання законом чинності (з 28 листопада 2016 року).

Як повідомлялося раніше, заступник голови київської митниці Сергій Тупальский був затриманий співробітниками Національного антикорупційного бюро. У Національному антикорупційному бюро України підтвердили затримання Купальського, повідомивши, що детективи під процесуальним керівництвом САП затримали 10 осіб за підозрою у скоєнні злочинів, пов’язаних з порушенням митного законодавства.

Джерело: Народна Правда
загрузка...