Союзник України дав добро на “Північний потік-2”: що відбувається

Останні перешкоди в будівництві газопроводу в обхід України знято

Союзник України дав добро на “Північний потік-2”: що відбувається
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Данія дозволила будівництво російського газопроводу Північний потік-2, який іде в обхід України, у своїх водах. Компанія Nord Stream 2 може продовжити роботи на південний схід від острова Борнгольм.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “ТАСС“.

Loading...

Про це в п’ятницю, 28 листопада, заявив голова пресслужби Данського енергетичного агентства Туре Фалбі-Гансен.

“У середу Данське енергетичне агентство затвердило умови, пов’язані з будівництвом трубопроводу, тому я можу підтвердити, що компанія Nord Stream 2 може продовжити реалізацію проєкту”, – йдеться в повідомленні ДЕА.

Союзник України дав добро на “Північний потік-2”: що відбувається

Разом з тим 29 листопада в Данській Апеляційній раді з питань енергетики повідомили, що до них надійшла апеляція на дозвіл ДЕА. Водночас там підкреслили, що скарга не зупиняє рішення агентства. Термін подачі апеляцій закінчився 27 листопада. На сьогодні “Північний потік-2” побудований більш ніж на 80%.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення Данії про надання згоди на введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік – 2”, і заявив, що таке рішення країни послаблює Європу і посилює Росію. Відповідну заяву глава держави зробив під час прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом в четвер у Києві після засідання Комісії Україна-НАТО.

Раніше Комітет Сенату США у закордонних справах підтримав законопроект, яким запроваджуються санкції у зв’язку з підводним спорудженням газопроводу “Північний потік-2” на дні Балтійського моря. Законопроект користується двопартійною підтримкою, адже на засіданні комітету проект закону щодо санкцій у зв’язку з підводним спорудженням газопроводу “Північний потік-2”, схвалило 20 сенаторів. Проти проголосували двоє сенаторів.

Раніше у Кремлі висловили впевненість, що, незважаючи на можливі санкції США, газопровід «Північний потік–2» буде побудовано.

Нагадаємо також, компанія Nord Stream 2 AG, яка будує для Росії “Північний потік-2”, подала до суду проти рішення ЄС про прийняття газової директиви. Розглядати позов будуть в суді Європейського союзу загальної юрисдикції.

Джерело: Народна Правда